Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Dziewiątą Niedzielę Zwykłą 18 października 2020 r.

niedz misTransmisja Mszy Świętej o 10.30 na https://www.facebook.com/wiarawczasachzarazy/live/

Dziś odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 odprawiać będziemy Mszę Św. w intencjach podanych nam na kartkach a po Mszy odmawiać będziemy różaniec i wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na procesję prosimy zabrać ze sobą świece.

Przez cały październik zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę różańcową. W dni powszednie różaniec odmawiamy o godz. 18.00, w niedziele (oprócz dzisiejszej) o 17.30. Dzieci na nabożeństwa różańcowe zapraszamy we wtorki i czwartki o 16.30.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20.00, na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W piątek podczas Mszy o 18.30 grupa młodzieży z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Prosimy, by w uroczystości uczestniczyli jedynie najbliżsi bierzmowanych oraz osoby, które tego dnia mają zamówioną intencję Mszy Św.

Próby przed bierzmowaniem odbędą się w poniedziałek i czwartek w kościele o godz. 19.30. Okazja do spowiedzi w czwartek od 18.00.

W sobotę podczas Mszy o godz. 11.00 trzech alumnów z naszego seminarium otrzyma sakrament święceń w stopniu diakonatu. Ze względu na obostrzenia uroczystość będzie miała charakter wewnętrzny.

Na stypendia dla podopiecznych „Dzieła Nowego Tysiąclecia" zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 3.595 PLN. Pieniądze zostały już wpłacone na konto fundacji.

Otrzymaliśmy wycenę dmuchawy do organów. Kosztuje ona 14.450 PLN. Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary, które już niektórzy złożyli na ten cel. Pieniądze można wpłacać na konto parafii bądź przekazać nam osobiście.

Zbliża się listopad – czas kiedy pamięcią modlitewną bardziej ogarniamy zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Jak co roku przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Na tych kartkach należy wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i w kopercie przekazać podczas zbierania tacy lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych naszym modlitwom pallotyni w Polsce przez cały listopad odprawiają codziennie 24 Msze Św. Jedna z nich będzie sprawowana codziennie w naszym kościele o godz. 18.30. W tej intencji będziemy też odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną najbliższa próba chóru Cantus Firmus zostaje odwołana.

Według obecnych obostrzeń w naszym kościele może podczas nabożeństw przebywać 167 osób. Prosimy o zachowanie dystansu i przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie nabożeństw.

Wszystkim parafianom oraz osobom modlącym się w naszym kościele życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Ósmą Niedzielę Zwykłą 11 października 2020 r.

dzienpapieski7Dziś po Mszach Św. prowadzona jest zbiórka ofiar na stypednia dla podopiecznych fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Przez cały październik zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę różańcową. W dni powszednie różaniec odmawiamy o godz. 18.00, w niedziele o 17.30. Dzieci na nabożeństwa różańcowe zapraszamy we wtorki i czwartki o 16.30.

Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców będzie odprawiona dziś o godz. 16.00. Podczas tej Mszy dzieciom zostaną wręczone różańce.

W przyszłą niedzielę odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 odprawiać będziemy Mszę Św. w intencjach podanych nam na kartkach a po Mszy odmawiać będziemy różaniec i wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na procesję prosimy zabrać ze sobą świece.

15 października, w czwartek, przypada Dzień Dziecka Utraconego. Duszpasterstwo rodzin zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.30, ze szczególną intencją modlitwy za dzieci zmarłe przed porodem oraz za rodziców, którzy utracili swoje dziecko. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie tej informacji osobom, które przeżywają żałobę i stratę po śmierci dziecka przed porodem.

Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego przypomina, że wciąż trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Możliwości udziału w spisie rolnym jest wiele, a czasu na wypełnienie obowiązku coraz mniej. Ze względu na bezpieczeństwo najlepiej spisać się przez Internet, skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Miejskim w Ożarowie Mazowieckim, lub zadzwonić na Infolinię Spisową i spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym. Z rolnikami, którzy do tej pory nie spisali się samodzielnie może kontaktować się rachmistrz.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie nabożeństw. Prosimy, by osoby, które nie mogą z różnych powodów nosić maseczki szczególnie dbały o zachowanie stosownego (przynajmniej 2 m.) dystansu w kościele.