Ogłoszenia Parafialne na Wniebowstąpienie Pańskie 17 maja 2020 r.

wniebowstapienie9Transmisje Mszy Św. na niedzielę 24 maja:

Msza Św. godz. 10.30 i 12.00 https://youtu.be/9RZ-p6U3Mes
Nabożeństwo majowe godz. 17.30 i Msza Św. godz. 18.00 https://youtu.be/qlCV2qi4i4o

Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie o 18.00, w niedziele o godz. 17.30.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20.00, na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów – patronalne święto naszego kościoła i parafii. Dodatkową Mszę Św. odprawimy tego dnia o godz. 9.00.

Świętowanie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą Św. w sobotę o godz. 18.30 a po niej odbędzie się nabożeństwo uwielbienia (planowane zakończenie o 21.00).

Wczoraj święcenia kapłańskie przyjęło w Warszawie dwóch naszych diakonów a dziś w Poznaniu odbędą się święcenia dk. Jana Jabłuszewskiego SAC (https://youtu.be/uDTw8QMbE18). Mszę prymicyjną w naszym kościele neoprezbiterzy odprawią w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

Według obecnie ustalonych limitów, do kościoła na nabożeństwa może wejść 67 osób. Dodatkowo w przedsionku jest jeszcze przestrzeń dla 3 osób na górze (przy drzwiach kościoła) i 5 osób na holu przy furcie. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu i o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.

Dziękujemy serdecznie za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcia. Pamiętamy o was w naszej codziennej modlitwie.

Wszystkim parafianom, osobom modlącym się w naszym kościele oraz tym, którzy łączą się z nami podczas transmisji życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów.

Ogłoszenia Parafialne na Szóstą Niedzielę Wielkanocną 17 maja 2020 r.

jp2mbf

Zapraszamy dziś na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po wieczornej Mszy Św. będziemy w kościele odmawiać różaniec i zawierzać siebie i nasze sprawy orędownictwu Matki Bożej. Tym razem nie będzie jeszcze procesji z figurą.

W poniedziałek obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. W przyszłą niedzielę przypada natomiast uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Na przyszłą niedzielę, na godz. 10.30 zaplanowana była uroczystość rocznicy I Komunii Św. Zachęcamy, by uczestniczyć w tej Mszy poprzez transmisję internetową a w któryś wybrany przez siebie dzień powszedni przystąpić do spowiedzi i do Komunii Świętej.

Zwracamy się z gorącą prośbą o racjonalne używanie kontenerów na śmieci na cmentarzach. W ostatnim czasie bardzo wzrosły koszty wywozu śmieci i jeśli rachunki utrzymają się na takim poziomie, jak obecnie, to będziemy musieli podnieść opłaty cmentarne. Jednocześnie prosimy, by zwracać uwagę i w miarę możliwości reagować na wszelkie próby podrzucania swoich śmieci na cmentarz. Kolejną niepokojącą sprawą są powtarzające się incydenty podpalania śmieci w kontenerach. Prosimy sprawdzać, czy wyrzucane znicze na pewno już się nie palą.

List Ojca Świętego do wszystkich wiernych na maj 2020 r.

Drodzy bracia i siostry,
Zbliża się maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, „zmusiły" nas ograniczenia pandemii.
Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu. Można to uczynić razem lub samemu, zadecydujcie w zależności od sytuacji, doceniając obie możliwości. Ale w każdym przypadku jest pewien sekret, aby to uczynić: prostota; i łatwo znaleźć, także w internecie, dobre wzorce modlitwy, które można zastosować.
Ponadto ofiarowuję wam teksty dwóch modlitw do Matki Bożej, które możecie odmawiać na zakończenie Różańca, a które sam będę odmawiał w maju, w duchowej jedności z wami. Załączam je do tego listu, aby były dostępne dla wszystkich.
Drodzy bracia i siostry, wspólna kontemplacja oblicza Chrystusa z sercem Maryi, naszej Matki, sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zjednoczeni jako rodzina duchowa i pomoże nam przezwyciężyć tę próbę. Będę się za was modlił, zwłaszcza za najbardziej cierpiących, i proszę was, módlcie się za mnie. Dziękuję wam z serca i wam błogosławię.

Rzym, u świętego Jana na Lateranie, 25 kwietnia 2020 r.
Święto św. Marka Ewangelisty

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>