Ogłoszenia Parafialne na Trzynastą Niedzielę Zwykłą 30 czerwca 2024 r.

Email Drukuj PDF

tomasz2Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Tego dnia zapraszamy na Godzinę Świętą od 23.00 do północy. Ze względu na czas wakacyjny księża z Komunią Św. do chorych udadzą się po indywidualnych ustaleniach. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca i wszystkich, którzy chcieliby włączyć się we wspólną modlitwę różańcową odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 w kościele.

Przypominamy, że zwłaszcza w czasie wakacyjnym okazja do spowiedzi wieczorem w dni powszednie jest od godz. 18.00 do rozpoczęcia wieczornej Mszy Św. Nie ma spowiedzi podczas wieczornej Mszy.

Mateusz Durmaj, kawaler z par. tutejszej i Klaudia Wysocka, panna z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Parafianom i wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Ogłoszenia Parafialne na Dwunastą Niedzielę Zwykłą 23 czerwca 2024 r.

Email Drukuj PDF

narodzeniejanach3Przez całą niedzielę kazania głosi ks. Bogdan Rudnicki SAC. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia jego książki pt. „Jesteśmy meldowani tymczasowo".

Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej będziemy odczytywać w środę po Litanii do Serca Pana Jezusa.

Dziś o godz. 19.15, wraz z Seminarium zapraszamy na koncert polskiej muzyki i piosenki z czasów II Rzeczypospolitej. Wystąpi „Stylowa Orkiestra Taneczna" z Lublina. Będzie to Dzień Ojca, więc na Tatusiów będzie czekać specjalna niespodzianka. Zapraszamy serdecznie.

Grupa dzieci z naszej parafii wyjeżdża dziś na wakacje do Młynika na Mazurach (z przyczyn od nas niezależnych trzeba było zmienić miejsce pobytu). Wyjazd o godz. 15.00 sprzed kościoła.

W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w sobotę uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w te dni odprawiamy o godz. 7.00 i 18.30.

Zapraszamy na Kongres medycyny św. Hildegardy, który odbędzie się w naszym Seminarium 29 i 30 czerwca. W czasie Kongresu będzie można także posłuchać koncertu pani Anny Krysztofiak wykonującej muzykę dawną na średniowiecznych instrumentach. Więcej informacji na stronie hildegarda.edu.pl.

Decyzją przełożonych ks. Sebastian Rolka – nasz wikariusz od 25 sierpnia rozpocznie posługę w naszej wspólnocie w Wadowicach. Podejmie też dalsze kształcenie. W jego miejsce posługę wikariusza podejmie ks. Mateusz Wasiński – neoprezbiter. Ks. Sebastianowi dziękujemy za 4 lata ofiarnej i pełnej zaangażowania posługi. Ks. Mateusza przyjmijmy z otwartością by mógł nas zapalać swoją gorliwością.

Taca on-line

Email Drukuj PDF

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą parafię, prosimy o udział w akcji "Wrzuć na tacę on-line". Środki zostaną nam przekazane przez Pallotyńską Fundację Salvatti alt