Ogłoszenia Parafialne na Siódmą Niedzielę Zwykłą 23 lutego 2020 r.

krzyz popiolZapraszamy dziś na różaniec o 17.30, we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu od 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Św.

W środę rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszym kościele odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i o 18.30.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiona w piątek o godz. 16.30, dla dorosłych o 18.00, dla młodzieży o 19.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 17.15.

We wszystkie dni Wielkiego Postu w wyznaczonych kościołach warszawskich będą odbywały się nabożeństwa stacyjne. Przez cały dzień można będzie tam skorzystać z sakramentu pokuty, wziąć udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach. Harmonogram kościołów stacyjnych jest podany na plakacie w holu przy furcie.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca i tych, którzy chcieliby podjąć wspólną modlitwę różańcową odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

Jak wiemy, 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja sługi bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby, które chcą wziąć udział we Mszy beatyfikacyjnej powinny się zapisać na listę, która jest dostępna w furcie lub w zakrystii. W zależności od ilości chętnych będziemy organizować ewentualny wspólny transport. Zapisy zbieramy do 15 marca włącznie. Więcej informacji na temat uroczystości można znaleźć na oficjalnej stronie komitetu organizacyjnego: prymaswyszynski.pl.

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pallottiego zaprasza kandydatów do klasy 1 i 4 wraz z rodzicami na dzień otwarty. Odbędzie się on w niedzielę, 1 marca w godzinach 11.00 - 13.30.

Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo i opieka Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Ogłoszenia Parafialne na Szóstą Niedzielę Zwykłą 16 lutego 2020 r.

kazanienagorzeDziś grupa dzieci z naszej parafii wyjechała na ferie do ośrodka „Bojanowe Gniazdo" w Zaniemyślu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, aby bezpiecznie i owocnie spędzili ten czas wypoczynku.

Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Szkoła Słowa Bożego odbędzie się dziś o godz. 16.00 w domu parafialnym. Spotkanie poprowadzi ks. Krzysztof Wernicki SAC. Następna Szkoła zaplanowana jest na 15 marca.

W imieniu ks. Jury Stracha, który w ubiegłą niedzielę głosił kazania serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Na wsparcie dzieł prowadzonych przez pallotynów na Białorusi przekazaliśmy 5.570 PLN.

Scena Ołtarzew zaprasza na koncert zespołu „Oreada". Grupa prezentuje muzykę, którą sami określają jako FolkOFF. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. Zespół powstał w 2016 roku, zagrał już wiele koncertów i jest laureatem wielu konkursów w kraju i za granicą. Koncert odbędzie się dziś o godz. 19.00 w sali teatralnej.

Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo oraz opieka Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.