Ogłoszenia Parafialne na Drugą Niedzielę Adwentu 09 grudnia 2018 r.

janchrzciciel13Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców będzie odprawiona dziś o godz. 16.00. Podczas tej Mszy dzieciom zostaną wręczone medaliki.

Zapraszamy dziś na różaniec o godz. 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. Na roraty prosimy przynosić lampiony. Roraty poranne w tym tygodniu we wtorek i w sobotę o godz. 7.00.

Po Mszach Św. można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece „Caritas".

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.30 w domu parafialnym.

Szkoła Słowa Bożego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych. Spotkanie poprowadzi ks. Krzysztof Wernicki SAC.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas ks. Mariusz Marszałek – pallotyn ze wspólnoty w Ząbkowicach Śląskich. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie. W niedzielę nauki na wszystkich Mszach Św.; dalszy plan podamy za tydzień.

W przyszłą niedzielę w imieniu ks. Rektora zapraszamy na koncert pt. „Drogi do Niepodległej". Wystąpią artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Polskiej Opery Królewskiej, Teatru Muzycznego w Lublinie. Koncert odbędzie się po wieczornej Mszy Św. w sali teatralnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ramach Gwiazdki Świątecznej dokonali już wpłat na remont dachu w domu dziecka w Rudniku nas Sanem. Gwiazdki nadal są dostępne na tablicy. Wpłat można dokonywać też poprzez pomagam.pl.

Organizujemy wyjazd zimowy dla dzieci do Świętej Katarzyny w Górach Świętokrzyskich w terminie 28.01 – 03.02. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Ogłoszenia Parafialne na Pierwszą Niedzielę Adwentu 02 grudnia 2018 r.

kapl roratniaRozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela w Chwale oraz czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałek i środę o godz. 16.30, w piątek o godz. 16.45. Na roraty prosimy przynosić lampiony. Roraty poranne w tym tygodniu we wtorek o godz. 7.00.

Członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy Św. o godz. 12.00.

Dziś o godz. 14.30 będzie odprawiona Msza w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. Msza trydencka). Celebransem będzie ks. Michał Gałus.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Komunię Św. chorym do domów przyniesiemy w piątek od godz. 7.30. Dzieci ma Mszę Św. zapraszamy o godz. 16.45. Spowiedź dla dzieci od 16.15, dla dorosłych od godz. 18.00.

W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. sprawowane tego dnia będą o godz. 7.00, 12.00 i 18.30. Dodatkowo o godz. 7.30 zapraszamy do kościoła na Godzinki; od 9.00 do 10.00 trwała będzie adoracja Najświętszego Sakramentu a o 19.30 odśpiewany będzie Akatyst.

Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Podczas tej Mszy dzieciom zostaną wręczone medaliki.

Po Mszach Św. można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece „Caritas".

W tym roku w ramach Gwiazdek Świątecznych chcemy wesprzeć ponownie dom dziecka prowadzony przez siosty pallotynki w Rudniku nad Sanem. Tym razem chcemy zaproponować trochę inną formę pomocy. Kilka miesięcy temu okazało się, że dach na ich budynku wymaga wymiany. Część inwestycji udało się tam już zrealizować, ale jeszcze sporo przed nimi. Na gwiazdkach są wypisane dane do przelewu. Kwota jest dobrowolna – nawet najmniejszy datek ma znaczenie. Prezenty rzeczowe na święta dzieci otrzymają z innych źródeł, a nasze datki przyspieszą tak potrzebny remont.
Wpłat można dokonywać również przez pomagam.pl

Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego, Przewodniczący Rady Miejskiej, Ośrodek Pomocy Społecznej i Dom Kultury „Uśmiech" zapraszają dzieci na Miasteczko Bożonarodzeniowe. Impreza odbędzie się dziś w godz.: 15.00-18.00 w hali namiotowej na terenie boiska UKS „Ołtarzew" przy ul. Parkowej 16/18.

Organizujemy wyjazd zimowy dla dzieci do Świętej Katarzyny w Górach Świętokrzyskich w terminie 28.01 – 03.02. Zapiszy i szczegóły u ks. Mariusza.