Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Niedzielę Zwykłą 18 sierpnia 2019 r.

ukoronowanie1Zapraszamy dziś na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Św. a po niej będziemy odmawiać różaniec w wyruszymy z figurą Matki Bożej Fatimskiej modląc się w intencjach powierzonych nam na kartkach.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.
W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Królowej. Jest to patronalne święto polskiej prowincji sióstr pallotynek. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie zwłaszcza o siostrach posługujących w Ołtarzewie.

W imieniu ks. Włodzimierza Osicy przekazujemy serdeczne podziękowania za złożone dwa tygodnie temu ofiary. Na wsparcie dzieł prowadzonych przez pallotynów na Ukrainie ks. Włodzimierz zebrał 4.116 PLN.

Dziś jest ostatnia niedziela, kiedy w naszej parafii i we wspólnocie ołtarzewskiej swoją posługę pełni br. Piotr Chrzanowski SAC – nasz zakrystianin. Od przyszłej niedzieli będzie już posługiwał w parafii w Warszawie przy ul. Skaryszewskiej. Dziękujemy mu serdecznie za siedem lat ofiarnej pracy i dzielenia się swoimi talentami. Życzymy wielu błogosławieństw i nieustannej opieki Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będzie prowadzona zbiórka ofiar na remont seminarium.

Ogłoszenia władz samorządowych:
Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego, Przewodniczący Rady Miejskiej i Dyrektor Domu Kultury "Uśmiech" serdecznie zapraszają mieszkańców 25 sierpnia o godz. 12.00 na Mszę Świętą w intencji rolników do Kościoła NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie a od godz. 14.00 na teren boiska sportowego UKS Ołtarzew do udziału w Festynie Rodzinnym.

Dom Kultury "Uśmiech" zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie na wieniec dożynkowy. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców Gminy - bez ograniczeń wiekowych. Wieńce można składać u Organizatora w dniu 25 sierpnia podczas Dożynek Gminnych. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród ok. 16.00.

Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Krzysztof Jan Mikołajczyk, kawaler z par. św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie i Klaudia Maria Woźniak, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Ogłoszenia Parafialne na Osiemnastą Niedzielę Zwykłą 04 sierpnia 2019 r.

przemienienie13Przez całą niedzielę kazania głosi ks. Włodzimierz Osica. Po Mszach Św. zbierał będzie ofiary na wsparcie dzieł prowadzonych przez pallotynów nan Ukrainie.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 12.00.

Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Na Msze Św. tego dnia zapraszamy o godz. 7.00 i 18.30.

W święto Przemienienia Pańskiego na szlak pątniczy wyruszy 308 Warszawska Piesza Pielgrzymka. Zachęcamy do pielgrzymowania zwłaszcza w akademickich „Siedemnastkach", szczególnie w grupie „Fioletowej", w której idą osoby z naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę do jutra włącznie w kruchcie kościoła św. Anny w Warszawie (po wejściu na lewo, w sali za sklepikiem). Więcej o pielgrzymce i zapisach można dowiedzieć się na stronie www.17-ka.org.pl.

Ogłoszenia władz samorządowych:
W dniu dzisiejszym burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz i Dyrektor Domu Kultury "Uśmiech" Krzysztof Jabłoński zapraszają na paradę z udziałem zespołów z Węgier, Ukrainy, Włoch, Kolumbii i Polski biorących udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru ulicami miasta o godz. 16.00 i koncert finałowy na boisku na osiedlu Floriana o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia Dom Kultury "Uśmiech", zaprasza na godz. 17.00 do Hali Namiotowej na boisku UKS Ołtarzew na występ Aleksandry Kalczyńskiej , która zaśpiewa piosenki z repertuaru Anny Jantar.

Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Michail Konstantinos Mokkas, kawaler z par. tutejszej i Natalia Antoniuk, panna z par. tutejszej

Zdjęcia z wakacji dzieci w Jeziornej Osadzie

Zdjęcia można obejżeć w Galerii

Termin Pierwszej Komunii Świętej 2020 r.

UWAGA !
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 16 maja 2020 r.