Ogłoszenia Parafialne na Drugą Niedzielę Postu 20 marca 2011 r.

przemienienie1Przez całą niedzielę kazania w naszym kościele głosi ks. Leonid Tkaczuk pracujący w Charkowie. Po Mszach Św. będzie zbierał ofiary na potrzeby swojej parafii.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej doprawiamy w piątek: dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 18.00 i dla młodzieży o 19.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 17.15.

Zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu we worek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy s. Lucyny odbędzie się w czwartek, 24 marca o godz. 17.30.

W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Msze Św. w naszym kościele będą oprawiane o godz. 7.00, 12.00 i 18.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Osoby, które mają wykupione miejsca na cmentarzu w Umiastowie (chodzi o place, na których jeszcze nie ma żadnych grobów) proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej dla uaktualnienia wpisów w księgach.

Szkoła Słowa Bożego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w domu parafialnym.

W związku z planowanymi zmianami w świętowaniu Triduum Paschalnego w przyszłą niedzielę kazania wprowadzające w tę tematykę głosił będzie ks. dr Mariusz Małkiewicz SAC.

Osoby biorące udział w pielgrzymce do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 27 marca o godz. 16.00 w domu Misjonarzy Krwi Chrystusa przy ul. Zamoyskiego 19.

W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na koncert „Muzyka hiszpańska w Liturgii” chóru kameralnego „Ab imo pectore” pod dyrekcją Mariusza Latka. W programie utwory Tomasa Luisa de Victoria.

Organizujemy 2 kwietnia przed południem wyjazd na film „Jan Paweł II. Szukałem was”. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do duszpasterzy.

Episkopat Polski zaapelował o solidarność w modlitwie z ofiarami kataklizmu w Japonii. Zaapelowano też o przeprowadzenie zbiórki na rzecz poszkodowanych. Zbiórka ta odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę.

Na prośbę Burmistrza Ożarowa przekazujemy informację o konieczności zgłoszenia do przedszkola, punktu przedszkolnego lub oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej dzieci urodzonych w roku 2006. Termin zgłoszeń upływa 31 marca br.

Anna Dębska, panna z par. Św. Apostołów Piotra i Pawła, Dębe Wielkie
Stefan Kozłowski, kawaler z par. tutejszej

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Niech czas postu będzie czasem głębokiej przemiany serca.