PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową 17 kwietnia 2011 r.

wjazdjeroz3Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Palmy do poświęcenia można nabyć przed Mszą Św. u ministrantów. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z ubogich rodzin.

Dziś zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej o godz. 14.30 a o 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Szkoła Słowa Bożego odbędzie się dziś o godz. 16.00 w domu parafialnym.

Jak co tydzień zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we worek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w następujących terminach: grupa ks. Krzysztofa – w poniedziałek o godz. 19.30, grupy a. Joanny i a. Damiana – w poniedziałek o godz. 19.00.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona będzie o godz. 18.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Zachęcamy do czuwania do godz. 22.00.

W Wielki Piątek o godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 odprawiona będzie Droga Krzyżowa. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.30. Ofiary składane tego dnia są przeznaczone na utrzymanie miejsc związanych z życiem, męką i śmiercią Pana Jezusa w Ziemi Świętej. Zachęcamy do adoracji przy Grobie Pańskim wg przygotowanego programu. Przypominamy, że w Piątek obowiązuje nas post ścisły.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 15.00.

We wszystkie dni Triduum Paschalnego zapraszamy do kościoła na Jutrznię o godz. 7.30.

Obchody Wielkiej Nocy rozpoczniemy Liturgią Wigilii Paschalnej. Gromadzimy się w sobotę o godz. 21.00 przed kościołem na poświęcenie ognia. Wieczorną Liturgię zakończymy Procesją Rezurekcyjną. Prosimy o przygotowanie sztandarów i chorągwi.

Ze względu na przeniesienie procesji na godziny nocne nie będzie już procesji i Mszy o godz. 6.00. W niedzielę rano zapraszamy chętnych na jutrznię o godz. 7.30. Pierwsza Msza odprawiona będzie o godz. 9.00.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy wejściu do kościoła.

Poprawione stroje komunijne można będzie odebrać we wtorek o godz. 19.30 w domu parafialnym.

W imieniu komitetu PiS PWZ dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w świąteczną zbiórkę żywności pod hasłem WIELKANOCNY KOSZYK DOBROCI. Zebrana żywność trafi do osób najbardziej potrzebujących.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Karolina Małgorzata Bazga, panna z par. tutejszej
Dariusz Jacek Stolarski, kawaler z par. MB Wspomożycielki Wiernych z Warszawy
2. Lena Marlena Guławska, panna z par. św. Antoniego w Łaźniewie
Tomasz Matławski, kawaler z par. tutejszej


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Niech świętowanie największych misteriów naszej wiary zaowocuje przemianą naszego życia.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama