PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Pierwszą Niedzielę Adwentu 27 listopada 2016 r.

kapliczka1Rozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela w Chwale oraz czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Na roraty dla dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 16.00. Na roraty prosimy przynosić lampiony. Roraty poranne w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 7.00.

Dziś Mszę Św. o godz. 12.00 sprawował będzie ks. prowincjał Zenon Hanas SAC. Po Mszy udamy się do parku ołtarzewskiego, gdzie ks. prowincjał poświęci kapliczkę św. Stanisława Kostki upamiętniającą powstanie pierwszej parafii w Ołtarzewie. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tę uroczystość.

Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Dzieci zapraszamy na spowiedź w piątek od godz. 15.30 i na Mszę św. o godz. 16.00. Spowiedź dorosłych od godz. 18.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 7.30. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

W sobotę, 3 grudnia zapraszamy na spotkanie rodziny i osoby, które gościły u siebie uczestników Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy także tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób angażowali się w przeprowadzenie tego wydarzenia. Spotkanie odbędzie się w godzinach 15.30 – 18.15 w auli bł. Józefa Jankowskiego (czyli w sali teatralnej pod kościołem).

Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego, Przewodniczący Rady Miejskiej, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Dyrektor Domu Kultury „Uśmiech" zapraszają dzieci i rodziców do „Miasteczka Bożonarodzeniowego" i wspólnej zabawy z Mikołajem w sobotę, 3 grudnia w godzinach: 15.00-18.00. Impreza odbędzie się w namiocie na boisku UKS Ołtarzew przy ul. Parkowej 16/18.

Za tydzień kazania podczas wszystkich Mszy Św. głosił będzie ks. Bogdan Rudnicki SAC. Po Mszach będzie rozprowadzał swoją najnowszą książkę pt. „Jesteśmy śladem stóp na piasku czasu".

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. Podczas tej Mszy dzieciom zostaną wręczone medaliki.

W przyszłą niedzielę po Mszach Św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 zapraszamy wszystkich chętnych do kawiarenki przy sali teatralnej.

Chór „Ab imo pectore" zaprasza na koncert adwentowy. Koncert odbędzie się w naszej świątyni w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Zapraszamy gorąco, gdyż tym koncertem chór chce uczcić 10 rocznicę swojej działalności.

Po Mszach Św. można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece „Caritas".


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Niech nam pomaga być czujnym i nie przegapić przychodzącego Pana.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama