PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Piątą Niedzielę Postu 18 marca 2018 r.

swjozef2Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15, we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu od 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Św.

Jutro przypada uroczystość św. Józefa. Dodatkowa Msza Św. będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 9.00. Po Mszy nastąpi procesja do figury św. Józefa i odnowienie aktu zawierzenia pallotyńskiej wspólnoty seminaryjnej.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 19 marca o godz. 19.30 w domu parafialnym.

W najbliższą środę, 21 marca o godzinie 19:30 ks. Mirosław Mikulski odprawi w naszym kościele Mszę recytowaną w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. W tej formie rytu wypada wtedy święto świętego Benedykta z Nursji, patrona Europy, twórcy reguły św. Benedykta. Dla uczestników udostępnione będą polsko-łacińskie teksty Mszy Św. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek, piątek i sobotę Radio Maryja transmitować będzie z Ołtarzewa rekolekcje pt. „Bóg wskrzesza miłosierdziem". Audycja trwała będzie od godz. 16.00. O 18.30 transmitowana będzie Msza Św. z kazaniem z naszego kościoła. W czwartek i sobotę po Mszy Św. będzie jeszcze głoszona konferencja. Rekolekcje prowadził będzie ks. Krzysztof Kralka SAC wraz z młodzieżą z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową po ulicach naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczniemy w kościele po wieczornej Mszy Św. Prosimy zabrać ze sobą świece bądź znicze.

Za tydzień obchodzić będziemy niedzielę palmową. Palmy do poświęcenia można będzie nabyć przed Mszą Św. u dzieci i młodzieży z grup parafialnych.

Ofiary na dekorację Bożego Grobu można składać do skarbonki przy wejściu do kościoła.

W imieniu ks. Waldemara Pawelca SAC, który głosił dla nas rekolekcje przekazujemy serdeczne podziękowania za złożone na tacę ofiary. Na potrzeby sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu na Ukrainie przekazaliśmy 4.219 PLN i 15 EUR.

W dniach od 20 do 22 marca (wtorek, środa, czwartek) po raz ósmy zostanie przeprowadzona świąteczna zbiórka żywności Wielkanocny Koszyk Dobroci. Organizatorzy oczekują na darczyńców w wieżowcu byłej fabryki kabli przy ul Poznańskiej 127 A lok 6 w godzinach od 18.00 do 19.00. Najbardziej preferowane są artykuły z długim terminem przydatności. Zebrana żywność trafi do osób najbardziej potrzebujących.


Zapowiedzi przedślubne.
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Paweł Bielecki, kawaler z par. tutejszej i Ewa Marzena Hantulik, panna z par. św. Maksymiliana w Tychach
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Niech św Józef wyprasza potrzebne dla nas łaski.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama