PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Trzecią Niedzielę Postu 15 marca 2020 r.

jezus i samarytanka1Przypominamy, że do 29 marca udzielona jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Św. Z dyspensy mogą (a w wielu wypadkach powinny) skorzystać osoby w podeszłym wieku, z objawami choroby, dzieci i młodzież oraz ci, którzy się nimi opiekują a także ci, którzy obawiają się zarażenia. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
Całość komunikatu dostępna jest w internecie (min. na stronie parafii).

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawione dziś o 17.15 w kaplicy. Można je będzie śledzić na Facebooku. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się we wtorek w godz. 20.00 – 21.00. W środę nowennę do Matki Bożej Fatimskiej odmawiamy po wieczornej Mszy Św.

W tym tygodniu Droga Krzyżowa odprawimy w piątek o godz. 18.00.

Wolontariusze fundacji „Bożydar" dziękują za złożone w ubiegłą niedzielę datki. Na leczenie chorej Zuzi zebrali 2182 PLN.

Przypominamy, że dziś upływa termin, kiedy można się zapisać na udział we Mszy beatyfikacyjnej sługi bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Lista jest dostępna w furcie lub w zakrystii.

Ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa nie odbędą się zaplanowane na następny tydzień rekolekcje wielkopostne. W zależności od rozwoju sytuacji zorganizujemy możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty w taki sposób, by nie tworzył się tłum w kościele.

Osoby, które ze względu na wiek czy stan zdrowia potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów, wykupieniu lekarstw czy załatwieniu jakichś spraw mogą się zgłaszać do parafii (telefonicznie, mailowo czy w jakikolwiek inny sposób). Są osoby, które zadeklarowały gotowość takiej pomocy. Jeśli ktoś jeszcze chciałby służyć jako wolontariusz, to prosimy, by skontaktował się z duszpasterzami.

Szereg wydarzeń modlitewnych z naszego kościoła i seminarium można śledzić na Facebooku: @wiarawczasachzarazy.


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo oraz opieka Królowej Apostołów i św. Józefa w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama