PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Trzydziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą 31 października 2021 r.

wszyscyswieci9Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00, na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w kościele będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00 (nie ma Mszy o godz. 12.00). Na cmentarzu w Umiastowie Msza Św. będzie odprawiona o godz. 12.00, na cmentarzu w Ołtarzewie o godz. 14.00. Po Mszy Św. odbędzie się procesja i modlitwa za zmarłych.

We wtorek obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Na Msze Św. zapraszamy do kościoła o godz. 7.00 (z jutrznią za zmarłych), 12.00 i 18.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Prosimy by telefonicznie bądź mailowo zgłaszać chorych, do których w piątek mamy przyjść z Komunią Św. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę Św. o 16.30. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, dla dorosłych od 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

Członków Żywego Różańca i osoby które chciałyby włączyć się w to dzieło modlitewne zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

W dniach 4-7 listopada br. odbędzie się w Warszawie Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla pod hasłem: „W diecezjach i parafiach: Króluj nam, Chryste! – realizacja Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego". Organizatorzy zapraszają szczególnie do udziału w Orszaku Jezusa Chrystusa Króla, który odbędzie się w niedzielę, 7 listopada w godz. 12.00-13.30 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem od kościoła św. Krzyża do bazyliki archikatedralnej św. Jana.

Za zmarłych polecanych w wypominkach pallotyni w Polsce przez cały listopad odprawiają codziennie 24 Msze Św. Jedna z nich będzie sprawowana codziennie w naszym kościele o godz. 18.30 (w niedziele o 18.00). W tej intencji będziemy też odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kartki z wypominkami można jeszcze składać w zakrystii lub w furcie seminarium.

Przypominamy, że nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa w czasie nabożeństw. Prosimy, by osoby, które nie mogą z różnych powodów nosić maseczki szczególnie dbały o zachowanie stosownego dystansu w kościele.


Wszystkich Parafian oraz osoby modlące się w naszej świątyni niech wspiera Boże Błogosławieństwo i opieka Królowej Apostołów.

Duszpasterze

 


Apel Policji

Szanowni Państwo!

Do Policji cały czas zgłaszają się osoby, które zostały oszukane metodą na tzw. „policjanta", kiedy to przestępcy podawali się za policjantów oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Ofiarami tych przestępstw najczęściej są osoby starsze, często samotne i zbyt ufne.
Oszuści dzwonią na stacjonarny numer telefoniczny. Często podają się za jednego z naszych bliskich lub krewnych lecz zazwyczaj szybko kończą rozmowę.
Za chwilę telefon dzwoni ponownie. Kolejny oszust informuje, że jest policjantem lub funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji i właśnie trwa policyjna akcja, w której należy pomóc. Żąda, abyście przekazali mu swój numer telefonu komórkowego.
Fałszywy funkcjonariusz mówi starszej osobie jak ma dalej postępować i prosi o wypłatę oszczędności z banku lub zabranie ich z domu, a później przekazanie ich nieznanej nam osobie lub pozostawienie we wskazanym miejscu.

APELUJEMY DO WAS O OSTROŻNOŚĆ I ROZSĄDEK
W KONTAKTACH Z NIEZNAJOMYMI.

PAMIĘTAJCIE, ŻE POLICJANCI NIGDY NIE POPROSZĄ
O PRZEKAZANIE KOMUKOLWIEK WASZYCH OSZCZĘDNOŚCI
I NIGDY NIE ZADZWONIĄ Z INFORMACJAMI
O TAJNYCH AKCJACH.

W przypadku zetknięcia się z taką sytuacją zawsze należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 112 z telefonu komórkowego.

Prosimy też bardzo, by w okresie okołoświątecznym, szczególnie na zatłoczonych cmentarzach uważać, by nie paść ofiarą kradzieży kieszonkowych.
Chcemy też uczulić by, w miarę możliwości, nie wystawiać drogich wiązanek czy zniczy kilka dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych, gdyż rokrocznie Policja odnotowuje przypadki kradzieży na nekropoliach.
Przypominamy też o zachowaniu ostrożności podczas przemieszczania się pomiędzy cmentarzami i bezpośrednio w ich otoczeniu, z uwagi na dynamiczny wzrost wypadków i kolizji, w tym także z udziałem pieszych.
Bardzo prosimy również, w dobie wzrostu zachorowań, by zachować dystans społeczny oraz stosować się do obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią.

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama