PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla 21 listopada 2021 r.

chrystus arcykaplan2Obchodzimy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto warszawskiej prowincji pallotynów.

Zapraszamy dziś na koncert pt. „Polskę mam w sercu" upamiętniający Prymasa Tysiąclecia, bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wystąpi kwartet smyczkowy Baltic Neopolis Ensemble, na organach towarzyszył im będzie Robert Grudzień. Występ opatrzy słowem Jerzy Zelnik. Koncert odbędzie się w kościele o godz. 13.00.

Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00, na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy liturgiczny okres adwentu. Jednocześnie rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski któremu towarzyszy w Polsce hasło: "Posłani w pokoju Chrystusa".

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek, 26 listopada o godz. 19.30 w domu parafialnym.

Pobieranie miary na stroje komunijne dla dzieci odbędzie się 27 listopada w godz. 17.00-19.00 w domu parafialnym. Szczegóły będą przesłane rodzicom w dzienniku elektronicznym.

Z komunikatu Konferencji Episkopatu Polski: Z wielką uwagą biskupi analizowali skomplikowaną sytuację na granicy polsko-białoruskiej. W pełni poparli wyrażone 10 listopada stanowisko Przewodniczącego KEP abpa Stanisława Gądeckiego stanowczo potępiające wykorzystywanie dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski. Biskupi przypominają, że w wielu wypadkach migranci są ofiarami bezwzględnych działań politycznych oraz chciwości mafii przemytniczych. Równocześnie wyrażają wdzięczność funkcjonariuszom służb mundurowych, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Policji, którzy w tej bardzo trudnej sytuacji ofiarnie wypełniają powierzony im obowiązek obrony naszych granic i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim mieszkającym na terytorium Polski. Słowa uznania i wdzięczności wyrażają także pod adresem mieszkańców przygranicznych miejscowości i parafii, działających tam skutecznie placówek Caritas, wolontariuszy organizacji pozarządowych, za medyczną i humanitarną pomoc okazaną migrantom, którzy znaleźli się na terytorium Rzeczypospolitej w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia nad samą granicą, jak i w ośrodkach dla cudzoziemców. W tym duchu biskupi zwracają się do rządzących, by skutecznie broniąc bezpieczeństwa naszych granic, rodzin i domów, podjęli także trud dostrzeżenia będącego w prawdziwej potrzebie przybysza i udzielenia mu, w duchu Ewangelii, koniecznego wsparcia. Usilnie proszą o umożliwienie dostępu do potrzebujących, tak teraz, jak i po zakończeniu stanu wyjątkowego. Zob. pełen tekst komunikatu
W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski kard. Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej w niedzielę 21 listopada przeprowadzić zbiórkę do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego. Ofiary można składać do skarbonek w kościele oraz w furcie seminarium.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie nabożeństw. Prosimy, by osoby, które nie mogą z różnych powodów nosić maseczki szczególnie dbały o zachowanie stosownego dystansu w kościele.


Wszystkich Parafian oraz osoby modlące się w naszej świątyni niech wspiera Boże Błogosławieństwo i opieka Królowej Apostołów.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama