Ogłoszenia Parafialne na Piątą Niedzielę Postu 03 kwietnia 2022 r.

jezus i jawnogrz1Członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 w kościele.

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy wszystkich w najbliższy piątek o godz. 19.15. Modlitwę rozpoczniemy w kościele a następnie przejdziemy ulicami parafii i zakończymy w parku przy kapliczce św. Stanisława.

Dziś wieczorem zapraszamy na koncert pasyjny „Via crucis". Jest to słowno-muzyczne rozważanie drogi krzyżowej autorstwa Tomasza Labunia i Andrzeja Krajewskiego. Wystąpi klasyczny kwintet dęty i soliści: Anna Nawodna i Piotr Nawałko. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w kościele.

Ministranci dziś i w przyszłą niedzielę rozprowadzają palmy. Dochód przeznaczony będzie na wyjazd wakacyjny dla dzieci z naszej parafii.

Rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej w Ołtarzewie odbędą się w dniach 4-6 kwietnia; dla uczniów z Umiastowa – 7 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi dk. Rafał Kucharski SAC.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 19.15 w kościele.

Za tydzień obchodzić będziemy niedzielę palmową. Palmy do poświęcenia można będzie nabyć przed Mszą Św.

W dniach 5-7 kwietnia (wtorek, środa, czwartek) zostanie przeprowadzona świąteczna zbiórka żywności Wielkanocny Koszyk Dobroci. Organizatorzy oczekują na darczyńców w Domu Parafialnym NMP Królowej Apostołów w godzinach od 17.30 do 19.00. Najbardziej preferowane są artykuły z długim terminem przydatności. Zebrana żywność trafi do osób najbardziej potrzebujących.

Ofiary na dekorację Bożego Grobu można składać do skarbonki przy wejściu do kościoła.

1. Daniel Majewski, kawaler z par. tutejszej i Justyna Aleksandra Jabłecka, panna z par. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach
2. Adrian Orzechowski, kawaler z par. tutejszej i Agnieszka Szablak, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim
3. Adrian Szmidtke, kawaler z par. tutejszej i Sylwia Joanna Kawulak, wdowa z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentalnego związku między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Wszystkich Parafian, osoby modlące się w naszej świątyni niech wspiera Boże Błogosławieństwo i opieka Królowej Apostołów.