Ogłoszenia Parafialne na Dwunastą Niedzielę Zwykłą 19 czerwca 2022 r.

sercejezusa8Dziś, ze względu na oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo fatimskie będzie wyglądało inaczej niż zwykle. Różaniec będziemy odmawiać o 17.30, o 18.00 odprawimy Mszę Św. w intencjach podanych nam na kartkach a po Mszy wyruszymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

Na adorację najświętszego Sakramentu zapraszamy we wtorek od godz. 20.00.

Na procesje eucharystyczne zapraszamy do piątku włącznie po wieczornej Mszy Św.

W środę podczas Mszy Św. o godz. 18.30 ks. bp Piotr Jarecki udzieli grupie młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania.
Próby przed uroczystością bierzmowania odbędą się w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy Św.
Spowiedź dla kandydatów – we wtorek o 17.45.

Poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy Św.

W tym roku w kalendarzu liturgicznym Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela została przeniesiona na czwartek, 23 czerwca.
W piątek, 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będziemy odprawiać o godz. 7.00, 8.00 (Msza na zakończenie roku szkolnego) i 18.30. Tego dnia nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie procesji Bożego Ciała.

W przyszłą niedzielę grupa dzieci wyjeżdża na wakacje do Młynika na Mazurach. Wyjazd o godz. 14.30 sprzed kościoła.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert w ramach IV Festiwalu Polskiej Muzyki Dawnej. Wystąpią: Zespół Muzyki Dawnej „Musarion" i Zespół wokalny „Collegium Musicum Varsoviensis" pod dyrekcją Mariusza Latka. W programie prawykonanie dwóch XVIII-wiecznych utworów: Vesperae Rurales Duplex in C oraz Missa in G zrekonstruowanych i opatrzonych wstępem przez ks. dra Dariusza Smolarka SAC.

Bartosz Najda, kawaler z par. św. br. Alberta w Puławach i Karolina Aleksandra Cudna, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentalnego związku między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Wszystkich Parafian i osoby modlące się w naszym kościele niech wspiera obfite Boże Błogosławieństwo i opieka Królowej Apostołów.