Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą 21 sierpnia 2022 r.

mbkrolowaDziś kazania w naszym kościele głosi ks. Jarosław Olszewski – pallotyn pracujący w Żytomierzu na Ukrainie. Po Mszach będzie zbierał ofiary na potrzeby tamtejszej parafii.

Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Św.

Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej Królowej. Jest to patronalne święto polskiej prowincji sióstr pallotynek. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie zwłaszcza o siostrach posługujących w Ołtarzewie. W środę obchodzimy święto św. Bartłomieja Apostoła a w piątek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Św. w te dni odprawiamy wg porządku jak w dni powszednie.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Dożynki Gminne. O godz. 12.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza dziękczynna za rolników a o godz. 14.00 na boisku UKS Ołtarzew rozpocznie się festyn dożynkowy. Serdecznie zapraszamy!

W przyszłą niedzielę gościć będziemy zespół „Czeremszyna" z Ukrainy. Po Mszach Św. będą występować z krótkim koncertem. Można ich będzie wesprzeć zarówno datkami finansowymi jak też artykułami chemicznymi, żywnością długoterminową bądź słodyczami dla osieroconych dzieci.

Przypominamy, że w czasie wakacyjnym spowiedź w kościele w dni powszednie odbywa się podczas Mszy porannej a wieczorem od godz. 18.00 do 18.30.

1. Emil Skalski, kawaler z par. tutejszej i Justyna Domańska, panna z par. tutejszej
2. Kamil Karol Foremnik, kawaler z par. tutejszej i Anna Maria Skowrońska, panna z par. Objawienia Pańskiego w Bliznem
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentalnego związku między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Wszystkich Parafian i osoby modlące się w naszym kościele niech wspiera obfite Boże Błogosławieństwo i opieka Królowej Apostołów.