Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Niedzielę Zwykłą 20 sierpnia 2023 r.

mbkrolowa1Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Królowej. Jest to patronalne święto polskiej prowincji sióstr pallotynek. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie zwłaszcza o siostrach posługujących w Ołtarzewie. W czwartek obchodzimy święto św. Bartłomieja Apostoła a w sobotę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Św. w te dni odprawiamy wg porządku jak w dni powszednie.

W przyszłą niedzielę kazanie będzie głosił ks. Eugeniusz Ejsmont – pallotyn posługujący katolikom na Białorusi. Po Mszach Św. będzie zbierał ofiary na potrzeby tamtejszej wspólnoty.

Przypominamy, że w czasie wakacyjnym spowiedź w kościele w dni powszednie odbywa się podczas Mszy porannej a wieczorem od godz. 18.00 do 18.30.

Pamiętajmy o godnym stroju, gdy przychodzimy na liturgię do kościoła.

1. Karol Grzegorz Jakubczyk, kawaler z par. tutejszej i Paula Klaudia Jaciubek, panna z par. tutejszej
2. Tomasz Kaczmarczyk, kawaler z par. tutejszej i Martyna Przychodzka, stanu wolnego (po stwierdzeniu nieważności małż.) z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentalnego związku między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Wszystkich Parafian i osoby modlące się w naszym kościele niech wspiera obfite Boże Błogosławieństwo i opieka Królowej Apostołów.