PDFDrukujEmail

Wieczór Opowieści

Wieczr_opowieci

Któż z nas nie lubił w dzieciństwie słuchać opowieści? Wprawdzie można je poczytać w książkach, można obejrzeć film, ale słuchanie żywego opowiadania to zupełnie inna jakość.
Zapraszamy więc wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny na Wieczór Opowieści. Przy pomocy żywego słowa przeniesiemy się w świat, w którym o sprawach ważnych i najważniejszych mówi się w sposób piękny i pełen wzruszeń.

Wieczór prowadzić  będzie Michał Malinowski - człowiek który opowiadania historii uczył się od najlepszych na całym niemal świecie. Obecnie jest szefem instytucji nazwanej "MuBaBaO", czyli Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Konstancinie - Jeziornej.

Niewykluczone, że pan Michał przywiezie ze sobą gości z zagranicy, ale niech o pozostanie niespodzianką (teraz to już pół-niespodzianką).

Impreza rozpocznie się 12 czerwca (niedziela) o godz. 18.00 w namiocie ustawionym specjalnie na tę okoliczność przy Domu Parafialnym (ul. Kilińskiego 17).

Wieczór zorganizowany został dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

UWAGA, UWAGA!!! Wieczór transmitowany będzie na pallotti.fm. Początek w niedzielę o 17.45.

Michał Malinowski - opowiadacz, pedagog i pisarz. W 1997 roku, wiedziony impulsem wyrusza do Papui Nowej Gwinei, gdzie spotyka tradycyjnych opowiadaczy (a także pallotyńskich misjonarzy z Polski) i postanawia zarzucić dotychczasową pracę na rzecz poszukiwań i rozwoju tradycji słowa mówionego. Poszukiwania rozpoczyna na Wydziale Folkloru i Mitologii na Harwardzie. Wiedzę o storytellingu pogłębia podczas konsultacji u międzynarodowych ekspertów, ale też utradycyjnych opowiadaczy z Indii, Chin czy krajów afrykańskich. W wyniku zaszczepionej przez podróże i studia w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA pasji opowiadania i kontynuowania tradycji ustnych, otwiera w 2002 roku Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którego jest dyrektorem. W ramach tego przedsięwzięcia organizuje spotkania, warsztaty i festiwale, uwrażliwiając słuchaczy na potrzebę dbania o niematerialne dziedzictwo kulturowe. Swoje autorskie programy opowiadań prezentuje w szkołach, placówkach dla dzieci, bibliotekach, domach kultury, na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, jak również w Polskim Radio. Prowadzi szeroko zakrojone badania etnograficzne związane z tradycją ustną i niematerialnym dziedzictwem kulturowym.

Efektem gromadzenia kolekcji opowieści i przekazów kulturowych z różnych stron świata jest przygotowanie wystaw, jak również stworzenie wydanego w 2009 roku w Stanach Zjednoczonych największego zbioru bajek polskich w języku angielskim "Polish Folklore and Folktales". (Książka otrzymała Nagrodę AESOP Accolade przyznaną przez American Folklore Association). W 2007/2008 otrzymał stypendium UNESCO na realizację wystawy "Amadou Hampate Ba" na temat jednego z największych myślicieli i pisarzy afrykańskich XX wieku. W 2006 roku za swoją działalność otrzymał nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego Festiwal Sztuki Opowiadania "Tężnia Marzeń 2009" został nagrodzony w konkursie WIERZBA jako III muzealna najlepsza impreza plenerowa na Mazowszu.

Od wielu lat jest zafascynowany wykorzystaniem opowieści jako narzędzia terapeutycznego, rozwoju osobowego oraz komunikacji międzyludzkiej. Jest autorem zyskującymch coraz większą popularność warsztatów sztuki opowiadania, kreatywności i tworzenia wizerunku.

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama