PDFDrukujEmail

Pallotti i ekumenizm

Rok jubileuszowy - 50-ta rocznica kanonizacji św. PallottiegoZakończenie Roku Jubileuszowego związanego z pięćdziesięcioleciem kanonizacji św. Wincentego Pallottiego zbiegło się w czasie z Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan. Odbywa się on w tym roku pod hasłem: "Czego Bóg od nas oczekuje?" (por. Mi 6,6-8). Tydzień rozpoczął się 18 stycznia, a zakończy się w piątek 25 stycznia (potrwa więc właściwie osiem dni). W ramach jego obchodów odbędzie się szereg wydarzeń o charakterze ekumenicznym - więcej informacji tutaj.

Troska o jedność chrześcijan była ważna również dla św. Wincentego, o czym świadczy informacja z portalu brewiarz.pl o oddaniu dla tej sprawy szczególnego czasu w ciągu roku:
"Św. Wincenty Pallotti († 1850) włączył do wspólnych modlitw intencje misyjne. Umiejscowił tydzień modlitw o jedność chrześcijan w oktawie Objawienia Pańskiego, czyli w dniach 6-13 stycznia."

Uroczyste zakończenie Roku Jubileuszowego odbędzie się we wtorek, 20 stycznia w Gnieźnie. Hasłem tego końcowego punktu obchodów będzie "Świętość przyszłością apostolstwa".

Od 13 stycznia członkowie ZAK przygotowują się do Uroczystości św. Wincentego Pallottiego, która przypada 22 stycznia, w rocznicę śmierci świętego. W naszej parafii szczególnie świętować będziemy ten dzień w czasie wieczornej Mszy Świętej.
wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama