PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Trzecią Niedzielę Postu 27 marca 2011 r.

samarytanka

Przez całą niedzielę kazania wprowadzające w tematykę przeżywania Triduum Paschalnego głosi ks. dr Mariusz Małkiewicz SAC.

Od tego roku planujemy zmianę w celebracji Triduum Paschalnego. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00 i zakończona będzie procesją rezurekcyjną. Nie będzie procesji porannej. Chcemy w ten sposób podkreślić znaczenie najważniejszej celebracji w ciągu roku jaką jest Wigilia Paschalna.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15.

Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na koncert „Muzyka hiszpańska w Liturgii” chóru kameralnego „Ab imo pectore” pod dyrekcją Mariusza Latka. W programie utwory Tomasa Luisa de Victoria.

Szkoła Słowa Bożego odbędzie się dziś o godz. 16.00 w domu parafialnym.

Osoby biorące udział w pielgrzymce do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II zapraszamy dziś na spotkanie o godz. 16.00 w domu Misjonarzy Krwi Chrystusa przy ul. Zamoyskiego 19.

Po Mszach Św. prowadzona jest dziś zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w kataklizmach w Japonii.

Zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu we worek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:30 w domu parafialnym.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy animatora Damiana odbędzie się w poniedziałek, 28 marca o godz. 19.00.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w czwartek, 31 marca o godz. 19.15 w domu parafialnym.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Komunię św. chorym do domu przyniesiemy w piątek od godz. 7.30. Msza Św. dla dzieci o godz. 16.00 (nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci). Spowiedź dla dzieci od 15.30, dla dorosłych od 18.00. Nabożeństwo pierwszej soboty będzie odprawione o godz. 18.00.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej doprawiamy w piątek:, dla dorosłych o godz. 18.00 i dla młodzieży o 19.15.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

Osoby, które mają wykupione miejsca na cmentarzu w Umiastowie (chodzi o place, na których jeszcze nie ma żadnych grobów) proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej dla uaktualnienia wpisów w księgach.

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na film „Jan Paweł II. Szukałem was”. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do duszpasterzy.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie ks. Marcin Gontarz SAC – student teologii duchowości na KULu. Nauki rekolekcyjne w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Św.

W imieniu ks. Leonida Tkaczuka składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary. Na potrzeby parafii w Charkowie ks. Leonid zebrał 6.040 PLN.

Jeszcze raz podajemy informację Burmistrza Ożarowa o konieczności zgłoszenia do przedszkola, punktu przedszkolnego lub oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej dzieci urodzonych w roku 2006. Termin zgłoszeń upływa 31 marca br.

W przyszłą niedzielę, 3 kwietnia ożarowskie Gimnazjum św. Wincentego Pallotiego zaprasza kandydatów i rodziców na dzień otwarty szkoły. W godzinach od 10.00 – 13.00 będzie możliwość zapoznania się z ofertą szkoły a także spotkania się z uczniami, nauczycielami i dyrekcją szkoły. Program dnia otwartego szkoły można odebrać przy wyjściu z kościoła.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Anna Dębska, panna z par. Św. Apostołów Piotra i Pawła, Dębe Wielkie
Stefan Kozłowski, kawaler z par. tutejszej (2)
2. Anna Koźlicka, panna z par. tutejszej
Adrian Jan Siek, kawaler z par. św. Katarzyny w Wieniawie (1)

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Nasze serca niech będą wciąż otwarte na uzdrawiającą moc Słowa Bożego.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama