PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Trzydziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą 30 października 2011 r.

wszyscyswieciWe wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Św. w kościele jak w każdą niedzielę. Dodatkowo o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Św. na cmentarzu a po niej odbędzie się procesja z modlitwą za zmarłych. Na cmentarzu w Umiastowie Msza Św. będzie odprawiona o godz. 12.00

W środę obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 12.00 i 18.30.

W dniach 1-8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ten odpust można ofiarować jedynie za zmarłych.

Na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła nadal można wpisywać imiona swoich bliskich zmarłych. Wypisane kartki należy w kopercie przekazać podczas zbierania tacy lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych naszym modlitwom pallotyni w Polsce przez cały listopad odprawiają codziennie 24 Msze Św. Jedna z nich będzie sprawowana codziennie w naszym kościele o godz. 18.30. W tej intencji będziemy też odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych w najbliższy wtorek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę po Mszy Św. wieczornej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 7.30. Msza Św. dla dzieci o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi dla dzieci od 15.30, dla dorosłych od godz. 18.00. Nabożeństwo pierwszej soboty odprawimy o godz. 18.00.

Członków Żywego Różańca i chętnych do włączenia się w to dzieło modlitewne zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00. Podczas tego spotkania natąpi uroczyste zawiązanie Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Na potrzeby seminarium w Keshero w Kongo klerycy zebrali w ubiegłą niedzielę 3.120 PLN. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Jak zapewne niektórzy zauważyli, na cmentarzu ołtarzewskim niektóre groby zostały przeznaczone do ponownego pochówku. Miejsca te zostały oznakowane specjalnymi tabliczkami. Gdyby znaleźli się opiekunowie tych grobów proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej do końca stycznia przyszłego roku.

Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych kontemplujmy tajemnicę życia, które zmienia się, ale się nie kończy.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama