PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową 1 kwietnia 2012 r.

wjazdjeroz2Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Palmy do poświęcenia można nabyć przed Mszą Św. u ministrantów. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z ubogich rodzin.

Dziś zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej o godz. 14.30 a o 17.15 na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Z Komunią Świętą do chorych przyjdziemy w poniedziałek od godz. 7.30 i w Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej.

Jak co tydzień zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we worek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona będzie o godz. 18.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Zachęcamy do czuwania do godz. 22.00. Tego dnia można będzie podjąć zobowiązanie modlitwy w intencji kapłanów. Osoby, które będą chciały włączyć się w tę akcję otrzymają wizytówkę z imieniem kapłana, rokiem jego święceń i modlitwą, którą należy odmawiać przez 30 dni.

W Wielki Piątek o godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 odprawiona będzie Droga Krzyżowa. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.30. Zachęcamy do adoracji przy Grobie Pańskim wg przygotowanego programu. Przypominamy, że w Piątek obowiązuje nas post ścisły.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 15.00.

We wszystkie dni Triduum Paschalnego zapraszamy do kościoła na Jutrznię o godz. 7.30.

Obchody Wielkiej Nocy rozpoczniemy Liturgią Wigilii Paschalnej. Gromadzimy się w sobotę o godz. 21.00 przed kościołem na poświęcenie ognia. Wieczorną Liturgię zakończymy Procesją Rezurekcyjną. Prosimy o przygotowanie na procesję sztandarów i chorągwi.

Przypominamy, że ze względu na przeniesienie procesji na godziny nocne nie będzie już procesji i Mszy o godz. 6.00. W niedzielę rano zapraszamy chętnych na jutrznię o godz. 7.30. Pierwsza Msza odprawiona będzie o godz. 9.00.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy wejściu do kościoła.

Przez ostatnie dwa tygodnie prowadzone były prace nad czyszczeniem i konserwacją ołtarza, ambony i pulpitu. Koszt renowacji wyniósł 5.500 PLN. Tacę na pokrycie kosztów przedsięwzięcia ogłosimy po świętach.

Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Patrycja Ambroży, panna z par. tutejszej
Łukasz Cyprian Marciniak, kawaler z par. Nawiedzenia NMP w Zaborowie


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Niech świętowanie największych misteriów naszej wiary zaowocuje przemianą naszego życia.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama