Ogłoszenia Parafialne na Pierwszą Niedzielę Adwentu 02 grudnia 2012 r.

adwent2Rozpoczynamy dziś liturgiczny okres Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa w chwale a także czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 12.00.

Zapraszamy dziś wszystkich chętnych na spotkanie pt. „Przy Chanukowych Świecach”. Spotkanie poświęcone znaczeniu żydowskiego Święta Świateł poprowadzi p. Anna Białęcka – Pluta ze wspólnoty „Drzewo Oliwne”. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym. Początek o godz. 16.00. Zapewniona będzie opieka dla dzieci, więc można przyjść całą rodziną. Po części „wykładowej” można będzie razem pobyć i podyskutować przy kawie i herbacie.

Msze Św. „roratnie” ku czci Matki Bożej będziemy odprawiać w poniedziałki i czwartki o godz. 7.00, w soboty o 18.30. Roraty dla dzieci będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 16.00.

Zapraszamy na wtorkową adorację od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Dzieci zapraszamy na spowiedź w piątek od godz. 15.30 i na Mszę św. o godz. 16.00. Spowiedź dorosłych od godz. 18.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 7.30.

W sobotę obchodzić będziemy Urczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 12.15, 18.30.

Spotkanie dla pielgrzymów z grupy „Fioletowej” Akademickich Siedemnastek odbędzie się w sobotę, 8 grudnia. Początek o godz. 10.30 w domu parafialnym.

Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę – 9 grudnia 2010 r. obchodzić będziemy XIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

W przyszłą niedzielę dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców odprawiona będzie Msza Św. o godz. 16.00. Podczas tej Mszy dzieciom zostaną poświęcone i wręczone medaliki.

Od przyszłej niedzieli można będzie po Mszach Św. zaopatrzyć się w opłatki i świece „Caritas”.

Stowarzyszenie Charytatywne „Dobromir” organizuje w przyszłą niedzielę zbiórkę ofiar na rzecz Dominika Wiącka chorego na postępujący zanik mięśni.

Szkoła Słowa Bożego odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia o godz. 16.00 w domu parafialnym.

6 stycznia 2013 roku odbędzie się po raz pierwszy w historii naszej Gminy Orszak Trzech Króli. Jest to rodzaj ulicznych jasełek, w których mogą wziąć udział całe rodziny: dziadkowie, rodzice, dzieci i młodzież. Spotkanie organizacyjno - informacyjne w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę, 9 grudnia o 17.15 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych: rodziców, dziadków, młodzież i dzieci.

Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Niech nam pomaga być czujnym i nie przegapić przychodzącego Pana.