PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Piątą Niedzielę Wielkanocną 28 kwietnia 2013 r.

wieczerzaZapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Dziś po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na wieczór uwielbienia przygotowany przez scholę młodzieżową z naszej parafii.

Gorąco zapraszamy na Rodzinne Świętowanie Niedzieli, które odbędzie się dziś o godzinie 16.00 w domu parafialnym. Spotkanie na temat dialogu małżeńskiego poprowadzi ks. Wiesław Błaszczak SAC. Podczas spotkania, małżonkowie w parach, będą mieli okazję zagrać w grę, która uczy komunikowania się w małżeństwie. Jak zwykle podczas spotkania będzie zapewniona opieka nad dziećmi. Dla każdej pary przewidziana jest również niespodzianka.

Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie odprawiać je będziemy o godz. 18.00, w niedziele i uroczystości o 17.30.

W piątek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Św. w naszym kościele będziemy odprawiać jak w każdą niedzielę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ze względu na Uroczystość Królowej Polski Komunię św. chorym do domu przyniesiemy wyjątkowo w czwartek od godz. 7.30.

Próby uroczystości I Komunii Świętej odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy Św.

-2Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią odbędzie się podczas nabożeństwa w sobotę o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę grupa dzieci podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej.

W związku z uroczystością Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę Msza z godz. 12.00 będzie odprawiona o godz. 12.30.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na koncert pt. „Piękna nasza Polska cała" w wykonaniu zespołu Varsovia Brass Quintet i chóru Ab imo pectore. Koncert zorganizowano dzięki wsparciu Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego.

Dziś swoje praktyki pastoralno-katechetyczne kończy w naszej parafii dk. Grzegorz Suchodolski SAC. Za niecałe dwa tygodnie przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy mu za jego posługę i życzymy wielu łask bożych potrzebnych na dalszej drodze.

Zachęcamy do udziału w czuwaniu przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie w naszym kościele rozpocznie się 18 maja o godz. 21.00.

W imieniu ks. Tomasza Grzyba ze Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie" przekazujemy serdeczne podziękowania za złożone ofiary. Na działalność stowrzyszenia ks. Tomasz zebrał ubiegłej niedzieli 4.072 PLN i 3 EUR.

W dniach 1 – 12 lipca organizujemy wyjazd wakacyjny dla dzieci do Białego Dunajca. Zachęcamy też dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach oazowych. Dla dzieci organizowane są w one w dniach 30 czerwca – 16 lipca, dla gimnazjalistów i licealistów w dniach 17 lipca – 2 sierpnia. Więcej informacji można zasięgnąć u ks. Andrzeja.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Paweł Krzysztof Robak, kawaler z par. św. Rocha w Lipkowie
Joanna Katarzyna Pokropek, panna z pat. tutejszej
2. Tomasz Ostrowski, kawaler z par. tutejszej
Marta Zofia Małowidzka, panna z par. św. Jakuba w Warszawie
3. Piotr Krupa, kawaler z par. tutejszej
Joanna Agnieszka Kowalska, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama