PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Drugą Niedzielę Zwykłą 01 września 2013 r.

cmentoltarzewZapraszamy dziś na różaniec o godz. 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago odbędzie się dziś o godz. 19.00 w salkach katechetycznych w parafii Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim.

Jutro rozpoczyna się rok szkolny. Przypominamy, że inauguracja roku dla klas IV, V i VI rozpocznie się o godz. 9.00. O godz. 10.00 będzie odprawiona Msza Św. dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Po Mszy Św. w szkole odbędzie się spotkanie dla dzieci z „zerówki", oraz klas I, II i III. W szkole w Umiastowie spotkanie rozpocznie się o godz. 8.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Komunię Św. dla chorych do domu przyniesiemy od godz. 7.30. Msza Św. dla dzieci będzie odprawiona o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.30, dla dorosłych od godz. 18.00. Na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy w sobotę o godz. 18.00.

W tym roku obchodzimy 74 rocznicę Bitwy Ołtarzewskiej. Z tej okazji w sobotę, 7 września o godz. 12.00 na Cmentarzu Wojennym w Ołtarzewie odbędzie się Apel Poległych i modlitwa za ofiary wojny. O godz. 13.00 w parku ołtarzewskim grupa rekonstruktorów zaprezentuje inscenizację Bitwy Ołtarzewskiej z użyciem środków pirotechnicznych oraz pojazdów i broni z epoki. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na tę niezwykłą lekcję historii i patriotyzmu.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00. Zachęcamy gorąco nowe osoby do włączenia się w to dzieło.

Na prośbę Pana Burmistrza podajemy do wiadomości, że Dożynki Gminne odbędą się w przyszłą niedzielę, 8 września w Płochocinie. O godz. 12.00 w kościele św. Wojciecha będzie odprawiona Msza Św. w intencji rolników. W godz. 15 – 21.30 na boisku AKS Płochocin przy ul. Lipowej 3 odbędzie się Festyn Rodzinny. Podczas trwania festynu kursował będzie bezpłatny autobus. Odjazdy z parkingu przy Sanktuarium w Ożarowie o godz. 14.30 i 16.00 Odjazd spod szkoły w Płochocinie o godz. 21.30. Autobus będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach wzdłuż ul. Poznańskiej.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Dominik Rasiński, kawaler z par. Matki Boskiej Częstochowskiej w Piastowie
Aleksandra Anna Wierzbowska, panna z par. tutejszej
2. Błażej Jan Dębkowski, kawaler z par. tutejszej
Lidia Anna Nowak, panna z par. św. Wawrzyńca w Gliniance


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Niech Słowo Boże i Sakramenty odczyszczają i odnawiają naszego ducha.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama