PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Pierwszą Niedzielę Adwentu 01 grudnia 2013 r.

adwent3Rozpoczynamy dziś liturgiczny okres Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa w chwale a także czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 12.00.

Dziś o godz. 16.00 zapraszamy do domu parafialnego na Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Gościem spotkania będzie znakomita biblistka, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego, przewodniczka po Ziemi Świętej - siostra Judyta Pudełko. Poprowadzi wykład pt. "Józef - trudna droga do pojednania rodziny". Podczas spotkania będzie zapewniona opieka dla dzieci.

Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy dziś na wieczór uwielbienia.

Msze Św. „roratnie" ku czci Matki Bożej będziemy odprawiać w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00. Roraty dla dzieci będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 16.00.

Zapraszamy na wtorkową adorację od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dzieci zapraszamy na spowiedź w piątek od godz. 15.30 i na Mszę św. o godz. 16.00. Spowiedź dorosłych od godz. 18.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 7.30. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej racji po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na Akatyst – uroczystą modlitwę ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców odprawiona będzie Msza Św. o godz. 16.00. Podczas tej Mszy dzieciom zostaną poświęcone i wręczone medaliki.

Dziś rozpoczynamy akcję „Gwiazdka z nieba". Przy chrzcielnicy są wywieszone gwiazdki z wypisanymi konkretnymi potrzebami dzieci z ubozszych rodzin. Są tam prośby o ubrania, obuwie, zabawki, przybory szkolne itp. Z tych rzeczy zostaną potem przygotowane paczki, które trafią pod konkretne adresy. Biorąc gwiazdkę upewnijmy się najpierw, czy jestemy w stanie kupić daną rzecz. Prosimy, by gwiazdki zabierali tylko dorośli.

Dziś oazowicze sprzedają własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

Jak w zeszłym roku zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą Świętą 6 stycznia o 11.30 w Ożarowie i wraz z Królami, dwórkami, rycerzami przejdziemy drogą pełna niespodzianek do Betlejem czyli parafii Królowej Apostołów w Ołtarzewie, gdzie czekać będzie na nas Święta Rodzina. Zachęcamy rodziny, aby zrobić sobie przebrania, by nasz orszak był barwny i radosny. Jeśli ktoś chciałby pomóc w organizacji orszaku: umie szyć, chce pomóc przy tworzeniu scenografii, ma zdolności aktorskie, taneczne, mógłby pomóc przy sprzęcie nagłośnieniowym prosimy zgłaszać się do p. Leszka Tokarczyka. Kontakt można uzyskać w furcie.

Po Mszach Św. można zaopatrzyć się w opłatki i świece „Caritas".


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Niech nam pomaga być czujnym i nie przegapić przychodzącego Pana.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama