PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą 24 sierpnia 2014 r.

tuespetrus2Dziś posługę wikariusza w naszej parafii rozpoczyna ks. Krzysztof Pietrzyk SAC. Przyjmijmy go serdecznie i wspierajmy swoją życzliwością i modlitwą.

Zapraszamy dziś na różaniec o godz. 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W dniach 29-30 sierpnia odbędzie się w seminarium Pallotyńskie Spotkanie Młodych. Serdecznie zapraszamy do udziału gimnazjalistów, licealistów, studentów oraz wszystkich, którzy w sercu czują się młodzi. Plan spotkania dostępny jest na plakatach i na stronie psm.pallotyni.pl.

Dziś po Mszach Św. prowadzona jest zbiórka ofiar na budowę kapliczki w parku upamiętniającej powstanie 75 lat temu pierwszej na tym terenie parafii pw. św. Stanisława Kostki. Projekt kapliczki można zobaczyć na plakacie w holu seminarium.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w parafii p. Patrycję Hurlak – aktorkę, która mówi o sobie, że jest nawróconą wiedźmą. Opowie nam o swoim nawróceniu oraz o zagrożeniach duchowych.


APEL PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE USTANOWIENIA 26 SIERPNIA BR. DNIEM MODLITWY
ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ NA BLISKIM WSCHODZIE

Umiłowani w Chrystusie Panu,
   w ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy.
Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan.
   Jakże niepokoi fakt, że jeszcze jedenaście lat temu, przed interwencją Sił Koalicyjnych w 2003 roku, w Iraku mieszkało 1,4 min chrześcijan, natomiast dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy. Smutek i współczucie budzi w nas wołanie ponad miliona naszych braci — wygnanych, umęczonych, pozbawionych domu i ojczyzny, którzy proszą: „nie zostawiajcie nas samych!".
   Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy Was, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.

Msze Św. w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej (wtorek) odprawiać będziemy wg porządku powszedniego, czyli o godz. 7.00 i 18.30. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Wpatrując się w Maryję uczmy się od Niej, jak wypełniać wolę Chrystusa.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama