PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Trzydziestą Trzecią Niedzielę Zwykłą 16 listopada 2014 r.

peregrlogoZapraszamy dziś na różaniec o 17.30 i na Apel Jasnogórski o godz. 21.00

Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje przed Nawiedzeniem Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Rekolekcje prowadzi ks. Andrzej Mucha SAC – obecnie rektor i proboszcz parafii w Sierpcu. Dziś nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy Św.; w poniedziałek – o godz. 9.00, 18.30 i dla dzieci o godz. 16.00. Przez wszystkie dni rekolekcji zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Plan rekolekcji oraz plan Nawiedzenia dostępny jest na stronie internetowej, w gablocie i na ulotkach.

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przybędzie do naszej parafii we wtorek, 18 listopada o godz. 19.00. Przywitamy go na ul. Kilińskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Umiastowską. Od godz. 18.00 odbędzie się tam modlitewne oczekiwanie. Prosimy przynieść ze sobą świece. Po przeniesieniu Obrazu do kościoła, będzie odprawiona Msza Św., której przewodniczyć będzie ks. kard. Kazimierz Nycz. O godz. 21.00 będzie odprawiony uroczysty Apel Jasnogórski. Od godz. 22.00 czuwanie przy Obrazie prowadzić będzie młodzież. O godz. 23.00 modlić się będziemy za zmarłych. O północy celebrować będziemy Msza Św. w intencji powołań z udziałem osób konsekrowanych pochodzących z naszej parafii. Plan nocnego czuwania podany jest na ulotkach, w gablocie i na stronie internetowej. W środę zapraszamy na Godzinki o 6.30. O godz. 9.00 odprawiona będzie Msza Św. dla osób chorych i starszych (prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła). O 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. O 16.00 swoje czuwanie będą miały dzieci. Msza Św. na zakończenie nawiedzenia będzie odprawiona o godz. 17.30 (zmiana!).

Zachęcamy osoby dorosłe do włączenia się do Sodalicji Mariańskiej. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 listopada (piątek) o godz. 17.00 w sali wykładowej nr 4.

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Ołtarzew 2014 W związku z Nawiedzeniem Obrazu w środę nie będzie Mszy o godz. 18.30. Nie będzie też czynna tego dnia kancelaria parafialna.

W ramach Rodzinnego Świętowania Niedzieli, zapraszamy na wykład Magdy i Wiesława Grabowskich „Co jako rodzice powinniśmy wiedzieć o dzieciach?" Państwo Grabowscy są małżeństwem od 35 lat, mają trzech dorosłych synów i sześcioro wnuków. Od 1993r. prowadzą Służbę Rodzinie w ramach chrześcijańskiego „Ruchu Mt28". Są wykładowcami na konferencjach, seminariach, rekolekcjach dla małżeństw i rodziców. Prowadzą kursy dla narzeczonych i pomagają małżeństwom w budowaniu wzajemnych relacji w oparciu o zasady Pisma Świętego. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym 23 listopada o godzinie 16.00. Podczas wykładu będzie zapewniona opieka dla dzieci. Po wykładzie zapraszamy do dyskusji w kawiarence.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 nastąpi wprowadzenie ministrantów w kolejne stopnie.

Szkoła Słowa Bożego odbędzie się 23 listopada o godz. 16.00 w sali wykładowej w Seminarium. Prowadzić będzie ks. dr Krzysztof Marcyński SAC.


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Królowa Polski niech nam wyprasza wszelkie potrzebne łaski.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama