PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Drugą Niedzielę Adwentu 07 grudnia 2014 r.

janchrzciciel3Na Mszę Św. roratnią zapraszamy w dni powszednie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek o godz. 16.00. Na roraty prosimy przynosić lampiony.

Dziś zapraszamy na różaniec o 17.30 a po wieczornej Mszy Św. na Akatyst ku czci Matki Bożej.

Zapraszamy dziś na Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Podczas spotkania odbędzie się wykład s. Judyty Pudełko pt. „Oczekując na Zbawiciela - proroctwa biblijne zapowiadające pierwsze oraz ostateczne przyjście Mesjasza". Siostra Judyta Pudełko jest biblistką, przewodniczką po Ziemi Świętej, wykładowcą Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym o godzinie 16.00. Podczas wykładu będzie zapewniona opieka dla dzieci.

Jutro obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. odprawiać będziemy o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. Tego dnia zapraszamy też na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.30

Zapraszamy we wtorek na adorację od godz. 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Św.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.30 w domu parafialnym.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Prowadzić je będzie ks. Leszek Domagała – duszpasterz akademicki z Radomia. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy Św. Dalszy plan rekolekcji dostępny będzie w gablotach i na stronie internetowej.

Po Mszach Św. można zaopatrzyć się w opłatki i świece „Caritas".

Zachęcamy do włączenia się w akcję „Gwiazdka z nieba". W hallu przy furcie są wywieszone gwiazdki z wypisanymi konkretnymi potrzebami dzieci z uboższych rodzin. Są tam prośby o ubrania, obuwie, zabawki, przybory szkolne itp. Przygotowane paczki trafią potem pod konkretne adresy. Biorąc gwiazdkę upewnijmy się najpierw, czy jesteśmy w stanie kupić daną rzecz. Prosimy, by gwiazdki zabierali tylko dorośli.

W przyszłą niedzielę oazowicze i ministranci będą sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

W najbliższą sobotę w godz. od 9:00 do 17:00 w Poradni Rodzinnej w domu parafialnym odbędzie się kurs naturalnych metod rozpoznawania płodności. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej parafii.

W związku z rozpoczętym Rokiem Życia Konsekrowanego Ojciec Święty przyznał wszystkim kościołom klasztornym, w tym także naszemu kościołowi, przywilej odpustu zupełnego, który wierni mogą uzyskiwać za nawiedzenie kościoła klasztornego i publiczne odmówienie Liturgii Godzin lub przynajmniej przez odpowiedni czas „oddanie się pobożnym rozważaniom", które także powinny być zakończone Modlitwą Pańską, wyznaniem wiary oraz modlitwą do Matki Bożej. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami można ofiarować za zmarłych aż do 2 lutego 2016 r., tj. do zakończenia Roku Życia Konsekrowanego. Ze względu na ten szczególny dar papieża Franciszka przypominamy, że w naszym kościele Nieszpory są odprawiane w dni powszednie o godzinie 18.00 a Jutrznia w niedziele o godz. 7.00.


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Opieka Niepokalanej niech nam towarzyszy na drogach adwentowego pielgrzymowania.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama