PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Wniebowstąpienie Pańskie 17 maja 2015 r.

wniebowstapienie5Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 12.00.

Na nabożeństwa majowe zapraszamy w niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie o godz. 18.00.

Dziś odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 odprawiać będziemy Mszę Św. w intencjach podanych nam na kartkach a po Mszy Św. odmawiać będziemy różaniec i wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Zapraszam na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W najbliższy czwartek i piątek, tj. 21 i 22 maja, odbędzie się w naszym seminarium Międzynarodowe Sympozjum Teologiczne zatytułowane „Czystość serca". Ze szczegółową tematyką można zapoznać się na plakacie przy furcie. Msza św. w ramach sympozjum będzie sprawowana w czwartek o godz. 12.15. Parafian i Gości zainteresowanych udziałem w sympozjum serdecznie zapraszamy.

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Apostołów – patronalne święto naszej świątyni i parafii. Na Mszę Św. wraz ze wspólnotą seminaryjną zapraszamy tego dnia o godz. 12.00.

Na wigilię przed Zesłaniem Ducha Św. zapraszamy w sobotę o godz. 21.00. Czuwanie będzie zakończone Mszą Św. ok. godz. 23.00. Osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie czuwania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.30 w domu parafialnym.

Przypominamy, że do soboty trwa w kaplicy seminaryjnej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W godz. 20-21 jest ona prowadzona przez przedstawicieli zgromadzeń zakonnych z parafii i okolicy. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.

Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2.239 PLN. Pieniądze zostały przekazane za pośrednictwem kurii metropolitalnej.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.


Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Łukasz Lorencki, kawaler z par. tutejszej
Michalina Przodo, panna z par. św. Wojciecha w Janinie
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Niech nas ono umacnia w codziennym odkrywaniu Boga w naszym życiu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama