PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Dziewiątą Niedzielę Zwykłą 18 października 2015 r.

synowieDziś odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Św. w intencjach podanych nam na kartkach a po niej odmawiać będziemy różaniec i wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na procesję prosimy przynieść świece.

Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W dni powszednie odprawiamy je o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek o godz.16.00.

Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy we wtorek na godz. 20.00; na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Z racji Dnia Papieskiego zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 3.418 PLN. Pieniądze zostały już wpłacone na konto fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Jutro przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. W czwartek w liturgii wspominać będziemy św. Jana Pawła II. Po Mszach Św. będzie możliwość oddania czci relikwiom Świętego Papieża.

Osoby, które chciałyby śpiewać w scholi dziecięcej zapraszamy na spotkanie w piątek po różańcu dla dzieci.

W najbliższą sobotę zapraszamy młodzież na czuwanie nocne na Jasnej Górze. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszej świątyni na koncert z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego. Wystąpi Chór Kameralny Filcharmonii Narodowej pod dyrekcją Kazimierza Bukata. W programie Gloria in D Antonio Vivaldiego. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Gorąco zachęcamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Zbliża się listopad – czas kiedy pamięcią modlitewną bardziej ogarniamy zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Jak co roku przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Na tych kartkach należy wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i w kopercie przekazać podczas zbierania tacy lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych naszym modlitwom pallotyni w Polsce przez cały listopad odprawiają codziennie 24 Msze Św. Jedna z nich będzie sprawowana codziennie w naszym kościele o godz. 18.30. W tej intencji będziemy też odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W holu na I piętrze w Seminarium można dziś po Mszach Św. obejrzeć wystawę prac malarskich br. Jana Bandoszka SAC. Br. Jan przez wiele lat posługiwał w naszej wspólnocie jako krawiec a w wolnych chwilach tworzył obrazy, których niewielka tylko część składa się na tę wystawę.


Zapowiedzi przedślubne.
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Radosław Koc, kawaler z par. Narodzenia NMP w Kosowie Lackim i Marta Zawadzka, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie małżeństwa między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Niech wstawiennictwo Maryi i świętych umacnia nas w służbie Bogu i bliźniemu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama