PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Drugą Niedzielę Adwentu 06 grudnia 2015 r.

rokmilosierdziaSpotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 12.00.

Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30.

Dziś o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. Podczas tej Mszy dzieciom zostaną wręczone medaliki.

Dzieci zapraszamy na Msze Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 16.00. Na roraty prosimy przynosić lampiony.

We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Poranna Msza Św. będzie sprawowana o godz. 7.00. O godz. 12.00 zapraszamy do kościoła na „Godzinę Łaski" - wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.30 odprawiona będzie uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez papieża Franciszka. Po Mszy Św. zapraszamy na Akatyst ku czci Matki Bożej a po Akatyście na adorację w ciszy do godz. 21.00.

W dzień rozpoczęcia Roku Miłosierdzia chcemy też zainaugurować w naszej parafii działanie grupy charytatywnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w sali wykładowej w seminarium. Zapraszamy wszystkich chętnych (bez względu na wiek i sytuację życiową). Jeśli ktoś chciałby się włączyć w tą grupę a nie może być na wtorkowym spotkaniu prosimy o kontakt z duszpasterzami.

Na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę po wieczornej Mszy Św..

W sobotę, 12 grudnia w godzinach od 11.00 do 18.00 w domu parafialnym odbędzie się dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe pod tytułem „Radość Miłosierdzia". Prowadzić je będzie ks. dr hab. Sławomir Pawłowski SAC – wykładowca teologii w naszym seminarium i w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy Św. Dalszy plan rekolekcji dostępny będzie w gablotach i na stronie internetowej.

W ubiegłych latach z okazji świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii organizowana była pomoc materialna dla ubogich rodzin. W tym roku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję charytatywną – „Szlachetna Paczka". Każdy, kto chce pomóc, poprzez stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl wybiera konkretną rodzinę. Wybór rodziny wiąże się z wejściem w kontakt z wolontariuszem, który opiekuje się daną rodziną i który będzie pilotował organizowanie pomocy.

Wolontariusze fundacji „Bożydar" dziękują za złożone w ubiegłą niedzielę datki. Na rehabilitację ciężko poparzonego Konrada zebrali w naszej parafii 3.632 PLN.

Po Mszach Św. można zaopatrzyć się w opłatki i świece „Caritas".


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Opieka Niepokalanej niech nam towarzyszy na drogach adwentowego pielgrzymowania.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama