PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Trzecią Niedzielę Zwykłą 24.01.2016 r.

jezus w synagodze1Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W przyszłą niedzielę grupa dzieci z naszej parafii wyjeżdża na ferie do Świętej Katarzyny. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, by ten czas spędzili owocnie i bezpiecznie.

W Kościele Powszechnym przeżywamy aktualnie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tydzień ten zakończy się w poniedziałek, 25 stycznia br.. Nabożeństwo centralne zostanie odprawione w niedzielę, 24 stycznia br. o godz. 18.00 w kościele Ewangelicko – Reformowanym, ul. Solidarności 76. Natomiast w czwartek, 28 stycznia br. o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo w kościele św. Marcina, przy ul. Piwnej.
We wtorek, 26 stycznia br. przypada XVI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, obchodzony pod hasłem: Chrześcijanie i Muzułmanie: razem wobec przemocy popełnianej w imię religii.

We wtorek, 2 lutego br., w święto Ofiarowania Pańskiego, zakończy się Rok Życia Konsekrowanego. Z tej okazji w Warszawie odbywać się będzie modlitewne Triduum przed Świętem Życia Konsekrowanego.
• 31 stycznia 2016 (niedziela), kościół Świętego Krzyża; - 9.00 – Msza Święta radiowa pod przewodnictwem Biskupa Antoniego Dydycza OFMCap. Oprawę liturgiczną przygotowuje żeński chór międzyzakonny i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie.
• 1 lutego 2016 (poniedziałek), kościół Najświętszego Zbawiciela; - 17.30 – konferencja poświęcona błogosławionym kapłanom męczennikom Zbigniewowi Strzałkowskiemu i Michałowi Tomaszkowi, którą wygłosi o. Kazimierz Malinowski OFMConv; następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.30 Msza Święta;
• 2 lutego 2016 (wtorek), kościół seminaryjny przy Krakowskim Przedmieściu; - 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i uroczyste przejście procesyjne do bazyliki archikatedralnej; - 16.00 – uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Piotra Jareckiego. Homilię wygłosi o. Piotr Stasiński OFMCap. Oprawę liturgiczną przygotowuje żeński chór międzyzakonny i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Marcin Adam Ejdukiewicz, kawaler z par. tutejszej i Monika Dorota z d. Gryziewska, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Niech nas ono uzdalnia, byśmy odważnie szli za Jezusem i stawali się Jego uczniami.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama