PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Trzecią Niedzielę Postu 28.02.2016 r.

drzewofigowe1Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.15. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy we wtorek od godz. 20.00 a na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa zaprasza dziś na projekcję filmu „Odważni". Jest to piękna i inspirująca opowieść o przyjaźni, walce i zmaganiach współczesnych mężczyzn. Pokaz odbędzie się dziś o godz. 15.00 w domu parafialnym. Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych (nie tylko mężczyzn). Po filmie, będzie możliwość dowiedzenia się czegoś więcej o wspólnocie Mężczyzn św. Józefa, którą chcemy założyć przy naszej parafii. Pierwsze spotkanie Mężczyzn Św. Józefa odbędzie się w czwartek, 3 marca o godz. 20.30 w domu parafialnym. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku do wzrastania wg Bożej wizji męskości.

Rekolekcje dla dzieci ze szkół w Ołtarzewie i Umiastowie odbywać się będą od wtorku do czwartku w godz. 9.00 – 12.00.

Dzieci zapraszamy na drogę krzyżową w piątek na godz. 16.00, dorosłych na 18.00, młodzież na 19.15.odwazni

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy w modliwie o powołania kapłapłańskie i zakonne. W piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 7.30. Spowiedź dla dzieci: pół godziny przed Drogą Krzyżową, czyli od 15.30. Spowiedź dla dorosłych od 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00, zaś po wieczornej Mszy Św. zapraszamy tego dnia na medytację maryjną.

Ze względu na to, że w kościele wystawiane jest Misterium Męki Pańskiej sobotnie nobożeństwo i wieczorna Msza Św. będą odprawiane w kaplicy seminaryjnej.


o crux aveW przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Trwać będą do środy włącznie. Prowadzić je będzie o. Andrzej Włodarczyk OFM Cap. z Kielc. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy Św. Dalszy plan rekolekcji dostępny będzie na plakatach i na naszej stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy na koncert pt. „O Crux Ave". Wystąpi chór kameralny Ab Imo Pectore pod dyrekcją Mariusza Latka. W programie utwory pasyjne kompozytorów XX i XXI wieku.

W imieniu ks. Eugeniusza Ejsmonta SAC, który w ubiegłą niedzielę głosił kazania w naszej świątyni składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary. Na budowę kościoła w Mińsku przekazaliśmy z naszej parafii 6.698 PLN.

Zbliża się czas składania zeznań podatkowych. Wypełnianie PITów wciąż może być dla niektórych problematyczne. W ramach działalności grupy charytatywnej zapraszamy na bezpłatne konsultacje i pomoc w wypełnianiu zeznań. Najbliższy dyżur księgowej będzie 5 marca (sobota) w godz. 12.00-15.00 w domu parafialnym.
Przy okazji informujemy, że istnieje możliwość przekazania 1% na seminarium. Zachęcamy zwłaszcza w tym roku, ze względu na prowadzony remont sali teatralnej. W zeznaniu podatkowym należy wpisać nr KRS 0000309499 jako cel szczegółowy podając WSD Ołtarzew.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Pozwólmy, by Chrystus oczyszczał i przemieniał nasze serca.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama