PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Piątą Niedzielę Postu 13.03.2016 r.

jawnogrz2Osoby, które zadeklarowały chęć przyjęcia gości podczas Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 w kościele. Na to spotkanie zapraszamy również tych, którzy się jeszcze nie zadeklarowali, ale są zainteresowani tym tematem.

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.15. Na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy zapraszamy we wtorek od 20.00; na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W imieniu rekolekcjonisty – o. Andrzeja Włodarczyka OFM Cap. przekazujemy serdeczne podziękowania za złożone ofiary. Na potrzeby klasztoru kapucynów w Kielcach przekazaliśmy 4.875 PLN.

Dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy w piątek na drogę krzyżową po ulicach naszej parafii. Rozpocznie się ona o godzinie 19.15 w kościele. Prosimy przynieść ze sobą lampki bądź znicze.

W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa. Dodatkowa Msza Św. będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 9.00.

Za tydzień obchodzić będziemy niedzielę palmową. Palmy do poświęcenia można będzie nabyć przed Mszą Św. u ministrantów i oazowiczów. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Ofiary na Boży Grób można składać do skarbonki przy wejściu do kościoła.

Dziś przy wyjściu z kościoła wolontariusze z fundacji „Przystań Nadziei" zbierają datki na potrzeby swoich podopiecznych.

W dniach od 16 do 18 marca po raz szósty zostanie przeprowadzona świąteczna zbiórka żywności pod nazwą „Wielkanocny Koszyk Dobroci". Organizatorzy oczekują na darczyńców w wieżowcu byłej fabryki kabli przy ul Poznańskiej 127 A, lok 6, w godzinach od 18.00 do 19.00 oraz w domu parafialnym w Ołtarzewie (w salkach), w dniach 16-17 marca (środa, czwartek) od godz. 19.00 do 20.00. Najbardziej preferowane są artykuły z długim terminem przydatności. Zebrana żywność trafi do osób najbardziej potrzebujących.

Na ołtarzu św. Antoniego są wyłożone gazetki z filmem pt. „Największy z cudów". Film ten jest animowaną katechezą o wartości Eucharystii. Zachęcamy, by za dobrowolną ofiarą zabrać ten film do domu. Środki pozyskane z filmu są przez dystrybutora przekazywane na pomoc prześladowanym chrześcijanom.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Michał Szyszewski, kawaler z par. tutejszej i Katarzyna Barbara Turlej, panna z par. MB Królowej Aniołów w Warszawie
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Pozwólmy Chrystusowi każdego dnia przeprowadzać się ze śmierci grzechu do nowego życia w Bogu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama