PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 03 kwietnia 2016 r.

milosierdzie5Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W Sanktuarium w Ożarowie Mazowieckim Mszy Św. o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Jarecki a o godz. 16.15 odbędzie się tam koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej.

Zapraszamy dziś o godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia, we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00, w środę po wieczornej Mszy Św na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.

Jutro przypada – przeniesiona w tym roku – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa Msza Św. będzie odprawiona o godz. 12.15.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w środę o godz. 19.30 w domu parafialnym.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 19.30 w domu parafialnym.

Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. Podczas tej Mszy Św. dzieci odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.

W przyszłą niedzielę wolontariusze fundacji SOS Obrony Życia Poczętego będą zbierać ofiary na utrzymanie Domu Samotnej Matki.

Organizujemy wyjazd wakacyjny dla dzieci do miejscowości Sztutowo nad Bałtykiem. Odbędzie się on w dniach 27 czerwca – 7 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Krzysztofa.


Komunikat Prezydium KEP w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!". Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.
W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.

Abp Stanisław Gądecki - Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP
Abp Marek Jędraszewski - Metropolita Łódzki, Zastępca Przewodniczącego KEP
Bp Artur G. Miziński - Sekretarz Generalny KEP

Warszawa, 30 marca 2016 r.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Wpatrując się w przykład św. Jana Pawła II powierzajmy się całkowicie i bezwarunkowo Miłosiernemu Jezusowi, abyśmy stawali się miłosierni jak Ojciec.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama