Ogłoszenia Parafialne na Zesłanie Ducha Świętego 15 maja 2016 r.

zeslanieds4Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wieczornego czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Dziś po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na pierwszą w tym roku procesję fatimską podczas której będziemy odmawiać różaniec wynagradzający.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na nabożeństwa majowe zapraszamy w niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie o godz. 18.00.

Zapraszamy na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Św. przez cały tydzień (oprócz wtorku) będą się spotykać na Mszy Św. o godz. 17.00. We wtorek udają się wraz z rodzicami na pielgrzymkę do Loretto.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w poniedziałek, 16 maja o godz. 19.30 w domu parafialnym.

W czwartek i piątek w seminarium odbędzie się międzynarodowe sympozjum teologiczne zatytułowane: „Miłosierdzie Boże – od notyfikacji watykańskiej do współczesności". Plan sympozjum dostępny jest na plakacie w holu przy furcie.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 19.30 w domu parafialnym.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży poszukujemy wolontariuszy. Potrzebujemy osób, które chciałyby służyć swoim czasem i umiejętnościami (np. językowymi, transportem czy po prostu chęciami) podczas przygotowań i w czasie dni w diecezji. Chętni mogą zapisać się w furcie seminarium.

Na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Ekwadorze zebraliśmy 2.159 PLN. Pieniądze zostały przekazane do kurii metropolitalnej.

Zapowiedzi przedślubne.
Robert Gromadzki, wdowiec z par. tutejszej i Krystyna Salejew z d. Skroś, wdowa z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentalnego związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa, otwartości na działanie Ducha Świętego oraz opieki Królowej Apostołów.