PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej 22 maja 2016 r.

trinitas3Na nabożeństwa majowe zapraszamy w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, w dni powszednie o godz. 18.00.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy Św. o godz. 10.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Ołtarze tradycyjnie usytuowane będą przy bramie parku, przy skrzyżowaniu ulic Parkowej i 1 Maja, przy domu parafialnym i przy wejściu do seminarium. W tym roku o przygotowanie i przyozdobienie ołtarzy prosimy członków wspólnot: Mężczyzn Św. Józefa, Żywego Różańca, Przyjaciół Oblubieńca oraz alumnów WSD . Prosimy też o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów.

Spotkanie dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę o godz. 17.00 przed kościołem.

W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy gorąco do udziału w procesji po wieczornej Mszy Św.

Zapraszamy na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Rodziców dzieci, które wyjeżdżają na rekolekcje oazowe zapraszamy na spotkanie informacyjne we wtorek o godz. 19.15 w domu parafialnym.

Taca z ubiegłej niedzieli została przekazana do kurii metropolitalnej na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Przekazaliśmy na ten cel 3.220 PLN.

Za tydzień kazania podczas Mszy Św. głosił będzie o. Tomasz Mika – dominikanin pracujący w Witebsku na Białorusi.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży poszukujemy wolontariuszy. Potrzebujemy osób, które chciałyby służyć swoim czasem i umiejętnościami (np. językowymi, transportem czy po prostu chęciami) podczas przygotowań i w czasie dni w diecezji. Chętni mogą zapisać się w furcie seminarium.

W ramach Festiwalu Polskiej Muzyki Dawnej w przyszłą niedzielę, 29 maja 2016 roku o godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się koncert inauguracyjny, podczas którego nastąpi prawykonanie utworu osiemnastowiecznego polskiego kompozytora Leopolda Pycha: „Nieszpory o NMP". Będziemy gościć zespól Collegium Musicum Varsoviensis z Warszawy, Solistów Chóru Narodowego Forum Muzyki oraz panią Dyrygent Agnieszkę Franków-Żelazny z Wrocławia. Przed koncertem wprowadzający miniwykład wygłosi ks. dr Dariusz Smolarek SAC. Serdecznie zapraszamy!


Zapowiedzi przedślubne.
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Robert Gromadzki, wdowiec z par. tutejszej i Krystyna Salejew z d. Skroś, wdowa z par. tutejszej
2. Szymon Dawid Lasak, kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz. i Agata Martyna Kowalska, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentalnego związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Kontemplując tajemnicę Trójcy Świętej wysławiajmy Boga za to, że jest z nami.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama