PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Dziewiątą Niedzielę Zwykłą 29 maja 2016 r.

setnikPrzez całą niedzielę kazania podczas Mszy Św. głosi o. Tomasz Mika – dominikanin pracujący w Witebsku na Białorusi.

W ramach Festiwalu Polskiej Muzyki Dawnej dziś o godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się koncert inauguracyjny, podczas którego nastąpi prawykonanie utworu osiemnastowiecznego polskiego kompozytora Leopolda Pycha: „Nieszpory o NMP". Będziemy gościć zespól Collegium Musicum Varsoviensis z Warszawy, Solistów Chóru Narodowego Forum Muzyki oraz panią Dyrygent Agnieszkę Franków-Żelazny z Wrocławia. Przed koncertem wprowadzający miniwykład wygłosi ks. dr Dariusz Smolarek SAC.Serdecznie zapraszamy!

Do pątku włącznie zapraszamy gorąco do udziału w procesji eucharystycznej po wieczornej Mszy Św.

Na nabożeństwa majowe zapraszamy w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Ze względu na koncert dziś nabożeństwa majowego nie będzie.

Zapraszamy na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. Ze względu na procesję w środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Fatimskiej.

Jutro w naszej pallotyńskiej wspólnocie rozpoczyna się wizytacja księży prowincjałów. W związu z tym członków Pararfialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.30 w domu parafialnym.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Komunię św. dla chorych przyniesiemy w piątek od godz. 7.30. Dzieci zapraszamy na Mszę Św. o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci od 15.30, dla dorosłych od 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w I piątek do kościoła na spowiedź (od godz. 18.00) i Eucharystię (o godz. 18.30). Po Mszy św. (ok. godz. 19.30) w domu parafialnym odbędzie się egzamin. Obecność obowiązkowa!

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

Dzieci, które przez cały rok zbierały naklejki rozdawane po Mszach św. o godz. 10.30, prosimy aby za tydzień przyniosły do kościoła swoje książeczki. Zostaną one zebrane, a za dwa tygodnie, podczas Mszy św. o 10.30 najwytrwalszym osobom zostaną wręczone upominki.

Dziś w godz. 14.00-20.00 na boisku UKS Ołtarzew z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka odbywać się będzie impreza pod tytułem „Miasteczko Uśmiechu". W programie gry, zabawy, malowanie twarzy, pawilon twórczy, salon małego jubilera, występy artystyczne i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy w imieniu władz samorządowych miasta i gminy.

Zaproszenie ks. Kardynała:
Umiłowani Diecezjanie,
Jak co roku, w niedzielę, 5 czerwca br. będziemy przeżywali w Warszawie – Wilanowie przy Świątyni Opatrzności Bożej, kolejne Święto Dziękczynienia pod hasłem „Chrzest Darem Miłosierdzia". Tegoroczne, IX już Święto Dziękczynienia będzie wyjątkowe, gdyż w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bożej Opatrzności za 1050. rocznicę Chrztu Polski, przeżywany aktualnie Jubileusz Miłosierdzia oraz za św. Maksymiliana Marię Kolbego – wielkiego świadka miłosierdzia, którego relikwie zostaną umieszczone w Świątyni Opatrzności Bożej. Więcej usłyszycie na ten temat w najbliższą niedzielę, w liście czytanym we wszystkich kościołach.
Już dzisiaj zapraszam wszystkich diecezjan na Święto Dziękczynienia do Wilanowa. Obchody rozpoczną się pielgrzymką z relikwiami św. Maksymiliana Kolbego, która ulicami Traktu Królewskiego przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie podczas Mszy świętej dokona się Akt Zawierzenia i Dziękczynienia.
Procesja dziękczynna wyruszy z Placu Piłsudskiego o godzinie 8.00. Przy kościele Ojców Barnabitów o godz. 11.00 do procesji dołączą biskupi, kapituły i zaproszeni goście oraz wierni. O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski.
Serdecznie zapraszam wszystkich, szczególnie rodziny, do udziału w procesji i Mszy Świętej dziękczynnej. Przypominam też, że we wszystkich parafiach w niedzielę, 5 czerwca br., odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności. Bardzo Was proszę o hojne wsparcie budowanej w Warszawie Świątyni Opatrzności – Wotum Narodu, za wielkie dzieła Boże w naszej Ojczyźnie. Mam nadzieję, że dzięki waszej pomocy, Świątynia górna niebawem zostanie udostępniona wiernym.
Wszystkim z serca błogosławię.

Kazimierz Kardynał Nycz


Zapowiedzi przedślubne.
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Szymon Dawid Lasak, kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz. i Agata Martyna Kowalska, panna z par. tutejszej
2. Łukasz Michalczyk, kawaler z par. św. Wawrzyńca w Żukowie i Katarzyna Sodół, panna z par. tutejszej
3. Daniel Piotr Nowak, kawaler z par. św. Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie i Marta Justyna Budzińska, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentalnego związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Królowa Apostołów niech nas prowadzi na drodze nawrócenia.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama