PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Dwunastą Niedzielę Zwykłą 19 czerwca 2016 r.

narodzeniejanach1Dziś zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 będziemy odprawiać Mszę Św. w intencjach podanych nam na kartkach a po Mszy wyruszymy z procesją, podczas której odmawiać będziemy różaniec. Intencje można składać do skrzynki na ołtarzu św. Cecylii.

Zapraszamy na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. Prośby przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej będą odczytywane w środę w ramach nabożeństwa czerwcowego.

Dziś po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających do Sztutowa. Zapraszamy do domu parafialnego na godz. 19.50.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie odprawiona w piątek o godz. 10.00. Tego dnia przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W związku z tym nie obowiązuje nas tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY SKIEROWANE PRZEZ BISKUPÓW DO POLSKIEJ MŁODZIEŻY

Drodzy Młodzi Przyjaciele,
„Jezus spojrzał z miłością na niego" (Mk 10,21). Tak mówi Ewangelia o spotkaniu Chrystusa z młodym człowiekiem. Tak samo Jezus patrzy dziś na każdego z Was. Patrzy na Was z miłością i czeka na odwzajemnienie tej miłości.
Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie, do tego by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła.
Inicjator Światowych Dni Młodzieży, Ojciec Święty Jan Paweł II, mówił, że „rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się (...) żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata". Drodzy Młodzi, każdy z Was jest dziś obrazem współczesnego Kościoła. Tak patrzy na Was Jezus, tak patrzy na Was Polska, tak patrzą na Was wasi rówieśnicy, którzy już w lipcu przyjadą do Polski z całego świata. Także i Wy nie bójcie się spojrzeć w ten sposób na siebie samych.
Drodzy Młodzi, 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski, zawierzyliśmy Matce Bożej nasz Naród i każdego z Was, Waszą wiarę i drogę do zbawienia, Waszą przyszłość, dokonywane wybory i nadzieje, a także Wasz udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży.
Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. Towarzyszymy Wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z Wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Szukałem Was".
Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym spotkaniu. Do wszystkich kierujemy słowa Św. Jana Pawła II, który mówił do nas: „Nie lękajcie się".
Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi.
Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce obecni na 373. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, w dniu 8 czerwca 2016 r.

28 lipca, w ramach Światowych Dni Młodzieży, papież Franciszek odwiedzi Częstochowę. Na Jasnej Górze, podczas uroczystej Eucharystii, Ojciec Święty chce podziękować za 1050-lecie chrztu narodu polskiego. Organizujemy wyjazd na tę uroczystość. Zapisy w furcie lub u ks. Krzysztofa. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do czwartku 23 czerwca do wieczornej Mszy św.

Towarzystwo Miłośników Ołtarzewa zaprasza w przyszłą niedzielę na festyn rodzinny „Wianki w Parku Ołtarzewskim". Początek o godz. 15.00 (wejście do Parku od ulicy Mazowieckiej). W programie: koncert muzyków z Fabryki Dźwięków, ognisko z pieczeniem kiełbasek, konkursy dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. (Główna nagroda: tablet, za zwycięstwo w konkursie wiedzy o naszej gminie).

Nasz powiat organizuje akcję honorowego oddawania krwi pod hasłem: „Dar serca – pobijmy razem rekord". Pragnieniem organizatorów jest promocja krwiodawstwa poprzez ustanowienie rekordu w ilości osób oddających krew w jednym miejscu. Akcja odbędzie się 25 czerwca w godzinach 9-16 przy siedzibie starostwa powiatowego w Ożarowie Maz.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama