PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Piętnastą Niedzielę Zwykłą 10 lipca 2016 r.

samaryt3Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W przyszłą niedzielę odprawimy nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Św. w intencjach podanych nam na kartkach a po niej odmawiać będziemy różaniec i wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze fundacji „Przystań nadziei" prowadzić będą zbiórkę datków na swoich podopiecznych.

Przypominamy, że w czasie wakacyjnym spowiedź w dni powszednie odbywa się przed wieczorną Mszą Św. w godz. 18.00 – 18.25.

Ogłoszenie ks. Kardynała:
Umiłowani Diecezjanie,
Już za kilka dni do naszej archidiecezji przybędą pielgrzymi, by w naszym warszawskim Kościele, wśród rodzin, podjąć ostatni etap przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży papież Franciszek postawił młodym za wzór bł. Piotra Jerzego Frassatiego, świeckiego Włocha, żyjącego na początku XX wieku, który mimo krótkiego życia umiał bardzo konkretnie czynić miłosierdzie. Ojciec Święty napisał: „Frassati ofiarowywał potrzebującym o wiele więcej niż dary materialne, dawał samego siebie, poświęcał czas, słowa, zdolność słuchania. Służył ubogim z wielką dyskrecją, nigdy się z tym nie obnosząc".
Bł. Piotr Jerzy Frassati jest jednym z patronów spotkania w Krakowie – z tej okazji jego relikwie przyjadą z Turynu do Polski. Zanim trafią do Krakowa, odwiedzą kilka polskich miast i w dniach 16 – 17 lipca będą przebywać w Warszawie.
Zapraszam Was wszystkich do wspólnej modlitwy przy relikwiach patrona młodzieży, studentów i ludzi gór. Prośmy o dobre owoce spotkania w Krakowie i pielgrzymki papieża Franciszka do naszej Ojczyzny. W najbliższą sobotę, 16 lipca, relikwie przybędą na warszawski Służew do kościoła dominikanów. Przez cały dzień i noc będzie trwać w tym kościele modlitwa. Następnego dnia, tj. w niedzielę, 17 lipca, relikwie bł. Piotra Jerzego przybędą do kościoła akademickiego św. Anny, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Tutaj także będzie trwała cały dzień modlitwa przy relikwiach, a następnie nocne czuwanie. Relikwie pozostaną w kościele św. Anny do godzin porannych następnego dnia.
Szczególnie serdeczne zaproszenie kieruję do młodzieży, studentów, wolontariuszy i wszystkich osób, które na różne sposoby włączają się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży na terenie naszej archidiecezji. Skorzystajmy z tej niepowtarzalnej okazji, aby w weekend bezpośrednio poprzedzający przyjazd pielgrzymów, pomimo wielu zajęć i zadań, zatrzymać się przy świadku Chrystusa. Zainspirujmy się jego przykładem i powierzmy nasze sprawy wstawiennictwu błogosławionego tercjarza dominikańskiego, którego św. Jan Paweł II nazywał „człowiekiem ośmiu błogosławieństw".
Na czas peregrynacji relikwii bł. Piotra Jerzego Frassatiego, spotkań z pielgrzymami i świętowania w Krakowie wszystkim z serca błogosławię.
† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

W imieniu Księdza Kardynała Kazimierza Nycza i Miasta Stołecznego Warszawa zapraszamy także na dwa wielkie wydarzenia związane z ŚDM w Warszawie:
W czwartek 21 lipca o 20.00 koncert przywitania gości z całego świata na Placu Piłsudskiego „Wiara, Nadzieja, Miłość". W koncercie wezmą udział min. Piotr Rubik, Zbigniew Wodecki, Shalom, Wiarygodni, Muniek Staszczyk, Janusz Radek, Natalia Szroeder, Piotr Kupicha, Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus, Zofia Nowakowska, Olga Szomańska, Sound'n'Grace. Wstęp wolny, prosimy o niezabieranie ze sobą rzeczy, które mogą przeszkodzić w przejściu przez bramki zabezpieczające spotkanie i przybycie wcześniej, już od 18.00.

W sobotę 23 lipca przy Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie od 15.00 WARSZAWSKIE UWIELBIENIE i MSZA ŚW. POSŁANIA DO KRAKOWA. W programie koncert Arki Noego, 2Tm2,3 i Maleo Raege. O 18.00 uroczysta Msza św. Po niej po raz pierwszy możliwość wejścia do wnętrza świątyni.


Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Sebastian Kostrzewski, kawaler z par. tutejszej i Justyna Klaudia Żak, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama