PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Szesnastą Niedzielę Zwykłą 17 lipca 2016 r.

mariaimarta2Dziś odprawimy nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Św. w intencjach podanych nam na kartkach a po niej odmawiać będziemy różaniec i wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Zapraszamy na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. Ze względu na rozpoczęcie Dni w Diecezjach nie będzie w środę nowenny do Matki Bożej Fatimskiej.

Przed kościołem wolontariusze fundacji „Przystań nadziei" prowadzą zbiórkę datków na swoich podopiecznych.

Dziękujemy wszystkim którzy zadeklarowali chęć przyjęcia pielgrzymów przed Światowymi Dniami Młodzieży. Dokonaliśmy już przyporządkowania gości do poszczególnych rodzin zgodnie z kryterium językowym i kolejnością zgłoszeń. Pierwsza grupa pielgrzymów z Urugwaju przybędzie do nas dziś wieczorem.
Jednocześnie przepraszamy, że ze względu na mniejszą niż przewidywaliśmy ilość pielgrzymów, nie do wszystkich, którzy się zadeklarowali zostali skierowani goście.

Oficjalne przywitanie gości nastąpi podczas Mszy Św. w najbliższa środę, 20 lipca o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

Program na poszczególne dni pobytu pielgrzymów w naszej parafii dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej. W domu parafialnym będzie w tym czasie działał punkt informacyjny dla pielgrzymów. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli ktoś zechce upiec i ofiarować ciasto, którym będziemy mogli częstować przybywających. Osoby chętne mogą się zapisać na listę, która jest dostępna w furcie seminarium.

W następną niedzielę o godz. 12.00 odprawimy uroczystą Mszę Św. z udziałem pielgrzymów, którzy przybędą do nas z czterech pallotyńskich parafii - dwóch ożarowskich oraz warszawskiej i otwockiej. Od godz. 14.30 na boisku przy Parku Ołtarzewskim odbędzie się Święto Narodów, podczas którego będziemy mogli bliżej poznać poszczególne grupy przybywające z różnych zakątków świata. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Przypominamy, że w czasie wakacyjnym spowiedź w dni powszednie odbywa się przed wieczorną Mszą Św. w godz. 18.00 – 18.25.

W imieniu Księdza Kardynała Kazimierza Nycza i Miasta Stołecznego Warszawa zapraszamy także na dwa wielkie wydarzenia związane z ŚDM w Warszawie:
W czwartek 21 lipca o 20.00 - koncert przywitania gości z całego świata na Placu Piłsudskiego „Wiara, Nadzieja, Miłość". W sobotę 23 lipca przy Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie od 15.00 Warszawskie Uwielbienie i Msza Św. Posłania do Krakowa.

Informujemy, że Poradnia Rodzinna nie będzie czynna 18 lipca oraz 1-15 sierpnia.

Spotkanie dla osób udających się na Mszę Św. z papieżem w Częstochowie odbędzie się w poniedziałek 18 lipca po wieczornej Mszy Św. w sali wykładowej nr 4.

6 sierpnia na szlak pątniczy wyruszy 305 Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademickich Grup „17". Zachęcamy do włączenia się zwłaszcza do grupy „Fioletowej", w której pielgrzymują osoby z naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę odbywać się będą przy kaplicy Res Sacra Miser przy Krakowskim Przedmieściu 62 w dniach 1-4 sierpnia (godz. 10.00-19.00) i 5 sierpnia (godz. 10.00-20.00).


Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Sebastian Kostrzewski, kawaler z par. tutejszej i Justyna Klaudia Żak, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama