PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Ósmą Niedzielę Zwykłą 26 lutego 2017r.

jezus liliePrzez całą niedzielę kazania głosi ks. Waldemar Pawelec – pallotyn pracujący w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu na Ukrainie. Po Mszach Św. będzie zbierał ofiary na potrzeby tamtejszej parafii.

W naszej parafii swoje praktyki duszpastersko-katechetyczne rozpoczął dk. Marcin Przywara SAC. Przyjmijmy go serdecznie i wspierajmy swoją modlitwą by owocnie przeżył ten końcowy etap przygotowania do przyjęcia święceń kapłańskich.

Zapraszamy na spotkanie z Dorotą Zielińską – niegdyś naszą parafianką, która przez rok posługiwała jako wolntariuszka na misjach w Rwandzie. Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 16.00 w sali teatralnej. 

Zapraszamy dziś na różaniec o 17.30, we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Św.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej odbędzie się w poniedziałek 27 lutego o godz. 19.30 w domu parafialnym.

W środę rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta). Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszym kościele odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i o 18.30.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiona w piątek o godz. 16.00, dla dorosłych o 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 17.15.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Komunię św. chorym do domów przyniesiemy w piątek od godz. 7.30. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 15.30, dla dorosłych od 18.00.

Przez cały wielki post w naszym kościele przebywał będzie ołtarz adoracji „Światło Pojednania i Pokoju". Ołtarz ten towarzyszył spotkaniu na Campus Misericordiae podczas Światowych Dni Młodzieży. Obecnie peregrynuje po naszym kraju by ostatecznie trafić do Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie. W najbliższą sobotę odbędzie się wieczorne czuwanie przy tym ołtarzu. O godz. 18.30 będzie odprawiona Msza Św., po niej konferencję o objawieniach w Kibeho poprowadzi ks. Roman Rusinek SAC, następnie będzie odmawiany różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Czuwanie zakończy się około godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Ks. Roman będzie też głosił kazania w przyszłą niedzielę.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00. Zapraszamy też wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w to dzieło modlitewne.

Scena Ołtarzew zaprasza na spektakl teatru „Nie teraz" zatytułowany „Ballada o Wołyniu". Jest to pierwszy w Polsce spektakl sceniczny, który opowiada o ludobójstwie na polskiej ludności Kresów Wschodnich w latach II wojny światowej. Przedstawienie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w sali teatralnej.


Wszystkim parafianom i modlącym się w naszej świątyni życzymy obfitego bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama