PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Drugą Niedzielę Postu 12 marca 2017r.

przemienienie8Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale o 17.15, we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Św.

Dziś po Mszach Św. zapraszamy do kawiarenki przy sali teatralnej. Wprawdzie z racji postu nie będzie wykwintnych ciast, ale najważniejsze, by spotkać się i pobyć trochę razem przy kawie i herbacie. Kawiarenkę przygotowują członkowie grupy biblijnej.

Rekolekcje dla dzieci ze szkół w Ołtarzewie i Umiastowie odbędą się w naszym kościele od wtorku do czwarku w godzinach przedpołudniowych.

Ze względu na duże zainteresowanie Misterium Męki Pańskiej alumni postanowili zorganizować dodatkowy spektakl dla parafian. Odbędzie się on w najbliższy piątek, 17 marca o godz. 19.30. Wejściówki na przedstawienie będą dostępne od poniedziałku w furcie seminarium.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątek: dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o 18.00. Droga Krzyżowa dla młodzieży będzie odprawiona o 19.15 w kaplicy domu rekolekcyjnego (wejście od ul. Kierbedzia).

Scena Ołtarzew zaprasza w poniedziałek, 13 marca o 19.15 na projekcję filmu „Żołnierz niezłomny Kościoła" o arcybiskupie Antonim Baraniaku – sekretarzu kard. Wyszyńskiego, więzionym i prześladowanym w latach 1953-56. Po filmie spotkanie z autorką filmu – Jolantą Hajdasz oraz możliwość zakupienia książki z filmem.

W sobotę, 18 marca o 19.15 zapraszamy na film „Miłość" w reżyserii Michaela Hanekego. Nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes film opowiada o sile miłości, czułości i poświęceniu. Bilety w cenie 10 PLN (na opłatę licencyjną) do nabycia przed seansem.

W niedzielę 19 marca w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu "UfamTobie". To film o miłości Boga, która nie zna granic. Film w 9 wersjach językowych został przekazany uczestnikom Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Projekcja odbędzie się o godz. 14.00 i o godz. 19.00 w sali teatralnej. Po projekcji – adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu. Przez całą niedzielę po każdej Mszy Św. będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film „Ufam Tobie" oraz inne filmy o temetyce ewangelizacyjnej.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Paweł Stanisław Hyża, kawaler z par. tutejszej i Joanna Marzena Csernak, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie małżeństwa między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkim parafianom i modlącym się w naszej świątyni życzymy obfitego bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów. Niech wielkopostne umartwienia prowadzą nas do prawdziwej przemiany życia.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama