PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową 09 kwietnia 2017 r.

ukrzyzowanieDzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Palmy do poświęcenia przygotowane przez dzieci i młodzież ze wspólnot parafialnych można nabyć przed Mszą Św. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z ubogich rodzin.

O 17.15 zapraszamy na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Jak co tydzień zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we worek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Dziś Mszą Św. o godz. 18.00 zainaugurowany zostanie jubileusz 90-lecia przybycia pallotynów do Ołtarzewa i 100-lecia istnienia Seminarium. Mszy przewodniczył będzie abp Henryk Hoser SAC.

Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego zaprasza dziś na koncert z okazji 50-lecia nadania praw miejskich. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w naszym kościele. Wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej. W programie utwory A. Vivaldiego i E. Morricone.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona będzie o godz. 18.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Zachęcamy do czuwania do godz. 22.00. Po Liturgii akolici zaniosą Komunię Św. do chorych z naszej parafii (prosimy o transport).

W Wielki Piątek o godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 odprawiona będzie Droga Krzyżowa. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.30. Zachęcamy do adoracji przy Grobie Pańskim wg przygotowanego programu. Przypominamy, że w Piątek obowiązuje nas post ścisły.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 15.00. 

We wszystkie dni Triduum Paschalnego zapraszamy na Jutrznię o godz. 7.30.

Obchody Wielkiej Nocy rozpoczniemy Liturgią Wigilii Paschalnej. Gromadzimy się w sobotę o godz. 21.00 przed kościołem na poświęcenie ognia (prosimy przynieść ze sobą świece). Wieczorną Liturgię zakończymy Procesją Rezurekcyjną. Prosimy o przygotowanie na procesję sztandarów i chorągwi.

Przypominamy, że nie będzie procesji i Mszy o godz. 6.00. W niedzielę rano zapraszamy chętnych na jutrznię o godz. 7.30. Pierwsza Msza odprawiona będzie o godz. 9.00.

Ofiary na dekorację Bożego Grobu można składać do skarbonki przy wejściu do kościoła.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Niech świętowanie największych misteriów naszej wiary zaowocuje przemianą naszego życia.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama