Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 16 kwietnia 2017 r.

zmartwych6Nowennę do Miłosierdzia Bożego będziemy odprawiać dziś po wieczornej Mszy Św., jutro po Mszy o 10.30, w pozostałe dni oktawy wielkanocnej po Mszy Św. wieczornej.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. w naszym kościele odprawiamy do południa jak w każdą niedzielę. Nie będzie wieczornej Mszy o godz. 18.00.

Zapraszamy na wtorkową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

Komunikat Konferencji Episkopatu Polski:
15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w Niedzielę Miłosierdzia, tj. 23 kwietnia br., zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim ze zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia przygotowany przez scholę młodzieżową i alumnów seminarium. Chcemy oddawać Bogu chwałę za dar jego Miłosierdzia.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa. Świętując zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem nieśmy Pokój Zmartwychwstałego do naszych rodzin i na cały świat.