PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Wniebowstąpienie Pańskie 28 maja 2017 r.

AscensionofChrist2Na nabożeństwa majowe zapraszamy dziś o 17.30, w poniedziałek, wtorek i środę o 18.00.

Zapraszamy na koncert orkiestry symfonicznej z katolickiego gimnazjum Sankt Paulusheim w Bruchsal w Niemczech. Koncert będzie się składał z 2 części. W pierwszej zespół wykona program pt. „Od Bacha do Brazylii". W drugiej części zespół wraz z uczniami Gimnazjum św. W. Pallottiego w Ożarowie Maz. wykonają kilka utworów. Koncert odbędzie się w naszym kościele dziś o godz. 13.00.

Zapraszamy do włączenia się w odprawianie nowenny do Opatrzności Bożej. Celem nowenny jest duchowe przygotowanie do X Święta Dziękczynienia, które będziemy obchodzić w naszej diecezji za tydzień - 4 czerwca. Dziś, w poniedziałek, wtorek i środę nowennę odmówimy podczas nabożeństwa majowego. Od czwartku do soboty – w ramach nabożeństwa czerwcowego po Mszy św.

Scena Ołtarzew zaprasza dziś na wieczór autorski p. Grzegorza Łęcickiego. W programie prezentacja książki pt. Antymatki. Książkę można nabyć u autora po Mszach św. Oprawę muzyczną wieczoru zapewni na akordeonie nasz parafianin - p. Łukasz Brzezina. Zapraszamy do sali teatralnej na godz. 19.15.

Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy we wtorek o 20.00. Na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętamy w modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Komunię św. dla chorych przyniesiemy w piątek od godz. 7.30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci od 15.30, dla dorosłych od 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Apostołów – patronalne święto naszej świątyni i parafii. Na Mszę Św. wraz ze wspólnotą seminaryjną zapraszamy tego dnia o godz. 10.00.

W sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Ze względu na trwający do późnych godzin festyn rodzinny czuwanie rozpocznie się o godz. 23.00 i zakończone będzie Mszą Św około północy.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło modlitewne.

W przyszłą niedzielę z racji X Dnia Dziękczynienia po Mszach Św. będzie prowadzona zbiórka ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Dzieci, które przez cały rok zbierały naklejki rozdawane w niedziele po Mszach św., prosimy, aby za tydzień przyniosły do kościoła swoje książeczki. Zbierzemy je, a za dwa tygodnie najwytrwalszym osobom zostaną wręczone upominki.

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd wakacyjny dla dzieci do Ostrowa Pieckowskiego na Mazurach w dniach od 17 do 29 lipca. Równocześnie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Krzysztofa.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Piotr Andrzej Filipowicz, kawaler z par. tutejszej i Edyta Maria Król, panna z par. tutejszej (1)
2. Artur Konrad Kalinowski, kawaler z par. tutejszej i Karolina Michalska, panna z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie - Żbikowie (2)
3. Kamil Lipski, kawaler z par. tutejszej i Justyna Karolina Iwińska, panna z par. tutejszej (2)
4. Łukasz Gajkowski, kawaler z par. św. Pawła Apostoła w Zakręcie i Maria Marta Święciaszek, panna z par. tutejszej (1)

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentalnego związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama