PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Niedzielę Zwykłą 20 sierpnia 2017 r.

figura1Zapraszamy dziś na różaniec o godz. 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Królowej. Jest to patronalne święto polskiej prowincji sióstr pallotynek. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie zwłaszcza o siostrach posługujących w Ołtarzewie.

W dniach 25-26 sierpnia odbędzie się w seminarium Pallotyńskie Spotkanie Młodych. Serdecznie zapraszamy do udziału gimnazjalistów, licealistów, studentów oraz wszystkich, którzy w sercu czują się młodzi. Plan spotkania dostępny jest na plakatach i na stronie psm.pallotyni.pl.

W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Na Mszę Św. tego dnia zapraszamy o godz. 7.00, 11.30 (w ramach PSM) i 18.30.

Ze względu na PSM w najbliższą sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna.

Przypominamy, że w czasie wakacyjnym spowiedź w dni powszednie odbywa się przed wieczorną Mszą Św. w godz. 18.00 – 18.25 oraz o 7.00 rano.

W ramach Ożarowskiej Sceny Letniej na boisku przy ul. Parkowej dziś w godz. 15.00-19.00 odbędzie się „Piknik piracki" dla dzieci, w sobotę od 17.00 do 22.00 „Zabawa na dechach" a w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 wystąpi „Kabaret Chyba".

Za tydzień odbędzie się w naszej parafii Niedziela Radiowa. Gościć będziemy Radio Pallotti.fm. Tego dnia będzie można podejrzeć jak wygląda praca przy transmisji, zobaczyć wóz transmisyjny Radia Pallotti.fm, porozmawiać z redaktorami i założycielami Fundacji Nowohuckie.pl Przez cały dzień będzie miała miejsce transmisja Mszy Świętych z naszego kościoła, mobilne studio radiowe, kiermasz katolickich książek. Po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę do puszek na budowę studia w Warszawie i Krakowie.

W przyszłą niedzielę w ramach XIII Festiwalu „W krainie Chopina" zapraszamy o godz. 19.00 na koncert. Wystąpią: Wojciech Psiuk grający na saksofonach i Przemysław Wojciechowski na akordeonie.

Komunikaty Konfernecji Episkopatu Polski:
1. Drodzy Bracia i Siostry! 8 września 2017 r. przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nałożenie papieskich koron na wizerunek Bogurodzicy dopełniło niejako ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, który po obronie Jasnej Góry przed Szwedami, 1 kwietnia 1656 r. obrał Najświętszą Dziewicę Królową i Patronką Królestwa Polskiego.
Uroczystość koronacyjna w 1717 r. zjednoczyła na Jasnej Górze Polaków, stając się ogólnonarodową manifestacją wiary. Ten akt uznający Maryję za Królową Polski był punktem odniesienia w wielu, nierzadko trudnych momentach polskiej historii. Jasna Góra stała się Duchową Stolicą Polski i celem licznych pielgrzymek, a tym samym źródłem odnowy życia zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.
Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi". Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.

2. W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.
Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.
Numer konta, gdzie można wpłacać pieniądze, jest wywieszony przed kościołem oraz podany na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej i Caritas Polska
abp Stanisław Gądecki
przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl

Dary rzeczowe – wymienione na plakatach i ulotkach – można składać w domu parafialnym.

Rzeczy potrzebne dla poszkodowanych przez wichurę: rękawice ochronne, pilarki do drewna, prowadnice do pilarek i łańcuchy, paliwo do pił, olej do smarowania łańcuchów, latarki, baterie, młotki, grabie, łopaty, taczki, apteczki, opatrunki, bandaże, plastry, węgiel aktywny, spirytus salicylowy, woda utleniona, środki przeciwbólowe, produkty sanitarno-higieniczne: papier toaletowy, płyn do dezynfekcji rąk, wilgotne chusteczki, podpaski, ręczniki, worki na śmieci, plandeki, folie, zapałki, zapalniczki, akcesoria kuchenne, przybory do gotowania, folia spożywcza, naczynia jednorazowe, kociołki, ręczniki kuchenne, płyny do naczyń, worki na śmieci, sprzęt AGD, agregaty prądotwórcze, artykuły do prac budowlanych, gwoździe, narzędzia: szufle, łopaty, siekiery, młotki, gwoździe, miotły, śmietniczki, grabie, taczki itp., karma psia i kocia, ubrania: kurtki, płaszcze, polary, peleryny, przeciwdeszczowe, skarpety, nowa bielizna, długie spodnie i koszule z długimi rękawami, buty, kalosze, rękawice robocze, śpiwory, koce, kołdry, ręczniki, zestawy do naprawy opon, pompki, przewody rozruchowe, woda w baniakach i małych butelkach, jedzenie wolno psujące się, niewymagające długiego gotowania i trzymania w lodówce, suchy prowiant

Dajmy z sercem to, co chcielibyśmy otrzymać w takiej samej sytuacji jak mieszkańcy Pomorza. Ubrania i pościel muszą być czyste, choć nie muszą być nowe. Podobnie inne rzeczy.
Dary można przynosić do OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Strażackiej 1 codziennie od 8 do 20 oraz do domu parafialnego (ul. Kilińskiego 17) od poniedziałku do czwartku od 9 do 18 a w piątek od 9 do 12.

P.S. Dostaliśmy wiadomość, że na ten moment wystarczająco jest ubrań, koców i pościeli. Jest zapotrzebowanie na pozostałe artykuły z listy.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama