PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Trzydziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą 05 listopada 2017 r.

swmarcinCzłonków Żywego Różańca i osoby które chciałyby włączyć się w to dzieło modlitewne zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy Św. o godz. 12.00.

Zapraszamy dziś na różaniec o godz. 17.30, na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

We wtorek gościć będzie u nas znany historyk Peter Raina. O godz. 18.00 w sali teatralnej rozpocznie się spotkanie o roli Kościoła w Polsce w czasach komunizmu, o roli ks. Prymasa Wyszyńskiego i abpa Dąbrowskiego. Gorąco na to spotkanie zapraszamy.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 19.30 w domu parafialnym.

W sobotę obchodzimy w naszym kraju Święto Niepodległości. Msze Św. w naszym kościele będziemy odprawiać o godz. 7.00 i 18.30.

W przyszłą niedzielę z okazji Święta Niepodległości zapraszamy wraz z burmistrzem p. Pawłem Kanclerzem i przewodniczącym Rady Miasta p. Andrzejem Cichalem na koncert patriotyczny pt. "Wolna i Niepodległa". W programie utwory patriotyczne od czasów I wojny światowej do współczesności autorstwa m.in. Wojciecha Kilara, Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Włodzimierza Korcza w wykonaniu Andrzeja Wiśniewskiego (tenor) i Małgorzaty Lehmann (sopran) wraz z zespołem instrumentalnym. Koncert odbędzie się w sali teatralnej o godz. 19.30.

W naszej archidiecezji trwa peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po wspólnotach męskich zgromadzeń zakonnych. W naszym Seminarium obraz będziemy gościć w dniach 16-17 listopada. Wprawdzie jest to nawiedzenie przede wszystkim wspólnoty seminaryjnej, jednak postanowiliśmy, aby wszyscy chętni mogli wziąć udział w tym wydarzeniu. Program nawiedzenia podamy w przyszłą niedzielę.

Organizujemy wyjazd zimowy dla dzieci do Białego Dunajca. Wyjazd odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii zimowych od 14-20 stycznia 2018 r. Koszt wyjazdu wynosi 880 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Krzysztofa.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej odbędzie się w następny poniedziałek, 13 listopada o 19.30 w domu parafialnym.


Zaproszenie Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości 11 listopada br.

Umiłowani Diecezjanie!

W sobotę, 11 listopada br., zapraszam Was do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Świątynia Opatrzności Bożej jako Wotum Narodu jest szczególnym miejscem do przeżywania tego rodzaju uroczystości.

Obchody rozpoczniemy Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godzinie 9.00, w obecności przedstawicieli Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych. Podczas Eucharystii odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej oraz podziękujemy Bogu za wolność i niepodległość, prosząc Go o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną.

Zapraszam także na koncert – Mszę F-dur Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego, który rozpocznie się o godz. 20.00. Wystąpią wybitni polscy artyści, w tym: Małgorzata Walewska i Andrzej Lampert, a także polskie cenione orkiestry symfoniczne i chóry. Dyrygować będzie Pedro Amaral – dyrektor artystyczny Filharmonii Lizbońskiej.

Niech nasza obecność w Świątyni Opatrzności Bożej będzie wyrazem dziękczynienia Bogu za dar odzyskanej wolności. Wszystkim z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama