PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Dziewiątą Niedziele Zwykłą 17 października 2010 r.

mojzeszmodl

Dziś odprawiamy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza Św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencjach wypisanych na kartkach. Po Mszy Św. wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na procesję prosimy przynieść ze sobą świece.

Zapraszamy na wtorkową adorację od godz. 20.00 i na środową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po Mszy Św. wieczornej.

Na różaniec zapraszamy w dni powszednie na godz. 18.00 a w niedziele na godz. 17.30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.00.

W najbliższą sobotę o godz. 11.00 odprawiona będzie Msza Św. podczas której 4 alumnów z naszego seminarium przyjmie sakrament święceń w stopniu diakonatu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę na godz. 14.00.

W ubiegłą niedzielę na fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" wspierającą młodzież z ubogich rodzin zebraliśmy 2.583 PLN. Pieniądze zostały już wpłacone na konto fundacji.

Zbliża się listopad – czas kiedy pamięcią modlitewną bardziej ogarniamy zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Jak co roku przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Na tych kartkach należy wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i w kopercie przekazać podczas zbierania tacy lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych naszym modlitwom pallotyni w Polsce przez cały listopad odprawiają codziennie 24 Msze Św. Jedna z nich będzie sprawowana codziennie w naszym kościele o godz. 18.30. W tej intencji będziemy też odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Po konsultacjach z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję, że z początkiem grudnia o 200 PLN podniesione zostaną stawki za dzierżawę miejsca na cmentarzu. Ta decyzja podyktowana jest wzrostem kosztów utrzymania jak też koniecznością dokonania gruntownej inwentaryzacji cmentarza. Do końca listopada można przedłużać dzierżawę po dotychczasowych stawkach.

W dniach 28 grudnia 2010 – 1 stycznia 2011 w Rotterdamie odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę z Taize. Osoby zainteresowane wyjazdem są zaproszone na spotkanie organizacyjne które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24 października o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha w Płochocinie.


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Niech Maryja będzie naszą przewodniczą w pielgrzymce wiary.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama