PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Drugą Niedzielę Postu 25 lutego 2018 r.

przemienienie10Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15, we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu od 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Św.

W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiona w piątek o godz. 16.00, dla dorosłych o 18.00, dla młodzieży o 19.15.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie za powołania. Komunię św. chorym do domów przyniesiemy w piątek od godz. 7.30. Spowiedź dla dzieci od 15.30, dla dorosłych od 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

W naszym seminarium gościć będziemy wystawę prac malarskich ks. Witolda Urbanowicza – pallotyna od wielu lat pracującego we Francji. Oficjale otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło modlitewne.

Dziś w naszej parafii swoje praktyki pastoralno-katechetyczne rozpoczął dk. Maciej Krzywiński SAC. Otoczmy go życzliwością i modlitwą, by dobrze przeżył ten etap swojego przygotowania do święceń kapłańskich.

Przypominamy o Pallotyńskim Czuwaniu Maturzystów 17 marca na Jasnej Górze. Zachęcamy młodzież (zwłaszcza maturzystów) do udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji na plakatach. Szczegóły i zapisy na wyjazd u ks. Krzysztofa.

Organizujemy wyjazd wakacyjny dla dzieci do miejscowości Młynik k. Mrągowa. Wyjazd odbędzie się w dniach od 24 czerwca do 5 lipca. Więcej informacji na plakatach. Szczegóły i zapisy u ks. Krzysztofa.

Gościmy dziś w parafii s. Wiktorię ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Siostra posługuje w Boliwii zajmując się zaniedbanymi dziećmi w miescie Oruro. Po Mszach Św. będzie zbierać ofiary na wsparcie tej działalności.

Ogłoszenie ks. kardynała Kazimierza Nycza
Drodzy Diecezjanie!
W tym roku obchodzimy 200-lecie podniesienia diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej. Główne obchody tego wydarzenia odbędą się w sobotę, 3 marca br. w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście i rozpoczną o godz. 10.00. konferencją. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna.
Natomiast we wtorek, 13 marca br. będziemy obchodzili Święto Papieskie i 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.
Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do przybycia na te uroczystości i do wspólnej modlitwy w intencji naszej archidiecezji oraz Ojca Świętego Franciszka. Zapraszam szczególnie księży – diecezjalnych i zakonnych, siostry i braci zakonnych, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne.
Na czas przeżywania tych ważnych dla nas uroczystości z serca wszystkim błogosławię
† Kazimierz Kardynał Nycz


Zapowiedzi przedślubne.
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Grzegorz Wojdała, kawaler z par. tutejszej i Marta Cicha, panna z par. św. Michała Archanioła w Pińczycach
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Przemieniajmy nasze serca przez modlitwę, post i uczynki miłosierdzia.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama