PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Trzecią Niedzielę Postu 04 marca 2018 r.

oczyszczenieswiatyni2Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15, we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu od 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Św.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 12.00. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło modlitewne.

We wtorek, środę i czwartek odbędą się rekolekcje dla dzieci ze szkół w Ołtarzewie i Umiastowie.

W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiona w piątek o godz. 16.00, dla dorosłych o 18.00, dla młodzieży o 19.15.

Scena Ołtarzew zaprasza na koncert wielkopostny zatytułowany: „Stwórco łaskawy". Wystąpi Maria Pomianowska wraz z zespołem. Maria Pomianowska to występująca na całym świecie multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka i pedagog. W roku 1994 współpracowała przy rekonstrukcji zaginionych staropolskich instrumetów smyczkowych: fideli płockiej, suki biłgorajskiej i suki mieleckiej. Kocertowała min. ze Stanisławem Soyką, Branfordem Marsalisem, YoYomą i inn. Jest laureatką wielu odznaczeń i nagród państwowych. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.30 w sali teatralnej.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie ks. Waldemar Pawelec, pallotyn pracujący w Dowbyszu na Ukrainie. W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy Św. Dalszy plan rekolekcji dostępny będzie na plakatach i na stronie internetowej.

W imieniu s. Wiktorii ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przekazujemy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary. Na wsparcie działalności wśród zaniedbanych dzieci w miejscowości Oruro w Boliwii siostra zebrała 10.820 PLN.

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów 17 marca na Jasnej Górze. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do ks. Krzysztofa.

Organizujemy wyjazd wakacyjny dla dzieci do miejscowości Młynik k. Mrągowa. Wyjazd odbędzie się w dniach od 24 czerwca do 5 lipca. Więcej informacji na plakatach. Szczegóły i zapisy u ks. Krzysztofa.


Zapowiedzi przedślubne.
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Grzegorz Wojdała, kawaler z par. tutejszej i Marta Cicha, panna z par. św. Michała Archanioła w Pińczycach,
2. Bartłomiej Krzysztof Gromski, kawaler z par. Zesłania Ducha Świętego w Radomiu i Magdalena Elżbieta Franke, panna z par. M.B. Królowej Aniołów w Warszawie
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkich Parafian i Gości niech wspiera Boże Błogosławieństwo. Przemieniajmy nasze serca przez modlitwę, post i uczynki miłosierdzia.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama