PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej 27 maja 2018 r.

trinitas5Na nabożeństwa majowe zapraszamy dziś i w czwartek godz. 17.30, w poniedziałek, wtorek i środę o 18.00. Dodatkowo we wtorek o godz. 19.00 grupa chętnych gromadzi się na majówkę przy kapliczce św. Stanisława w parku.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 20.00 i na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po wieczornej Mszy Św.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Św. tego dnia odprawiamy o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 10.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Ołtarze tradycyjnie usytuowane będą przy bramie parku, przy skrzyżowaniu ulic Parkowej i 1 Maja, przy domu parafialnym i przy wejściu do seminarium. Jak co roku prosimy o przygotowanie i przyozdobienie ołtarzy oraz o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów.

Spotkanie dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę o godz. 17.30 przed kościołem.

W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy gorąco do udziału w procesji po wieczornej Mszy Św.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Komunię św. zaniesiemy chorym do domów w piątek od godz. 7.30. Okazja do spowiedzi dla wszystkich w piątek o 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy w sobotę o godz. 18.00.

Na najbliższy piątek została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Spotkanie dla członków Żywego Różańca i osób, które chciałyby podjąć wspólną modlitwę różańcową odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego zaprasza dziś na koncert. Wystąpi orkiestra Uncover Soloists i akordeonista Łukasz Brzezina. Program koncertu obejmuje hity muzyki klasycznej dobrane specjalnie na okazję Dnia Matki. Koncert odbędzie się w sali teatralnej o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd wakacyjny dla dzieci do Młynika na Mazurach w dniach 24 czerwca – 5 lipca. Chętni proszeni są o jak najszybszy kontakt z ks. Krzysztofem.


Słowo ks. Kardynała:
Umiłowani Diecezjanie, Bracia i Siostry,
Przed nami bardzo intensywny duszpastersko i ważny duchowo przełom maja i czerwca.
1. Najpierw, 31 maja, w najbliższy czwartek, będziemy przeżywali uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. W każdej parafii będziemy wyznawać wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i świadczyć o tym wobec ludzi w miastach i wioskach naszej archidiecezji.
W Warszawie centralna procesja Bożego Ciała wyruszy z Katedry po Mszy Świętej o godz. 10.00 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem na Plac Piłsudskiego. Tam będzie ostatni ołtarz, kazanie i błogosławieństwo.
Niech modlitwa w Boże Ciało i później w czerwcu będzie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Pomożemy w ten sposób młodym ludziom, którzy w najbliższych miesiącach będą podejmowali decyzje dotyczące wyboru drogi życiowej, aby wsłuchali się w głos Pana i chcieli Mu odpowiedzieć: Pójdź za Mną.

2. W niedzielę, 3 czerwca – kolejne Święto Dziękczynienia w Warszawie Wilanowie i parafiach naszej archidiecezji i całej Polski. Centralna Msza Święta, z udziałem biskupów, zostanie odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12.00. Wcześniej, od 8.00 do 12.00, z Placu Piłsudskiego do Wilanowa przejdzie procesja z relikwiami świętych. Dołączmy do tej procesji przynajmniej od kościoła barnabitów.
W tym roku dziękujemy za 100 lat niepodległości naszej Ojczyzny i za ludzi tego czasu, także za ludzi Kościoła. Wśród nich są: św. Jana Paweł II, Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, św. Faustyna Kowalska i tysiące innych. Relikwie siostry Faustyny zostaną w tym roku wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej.
Na obie uroczystości wszystkich serdecznie zapraszam. Proszę też
o modlitwę w parafiach w intencji powołań i Ojczyzny. Proszę również
o zorganizowanie w parafiach składki na upiększenie i dokończenie budowy Sanktuarium Opatrzności Bożej w Wilanowie.
Wszystkim z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski 


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
1. Łukasz Wojtyniak, kawaler z par. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie i Marlena Kopeć, panna z par. tutejszej
2. Mariusz Gwiazda, kawaler z par. tutejszej i Aleksandra Zofia Pawlikowska, panna z par. św. Rocha w Lipkowie
3. Piotr Bartłomiej Tomczewski, kawaler z par. bł. Honorata w Białej Podlaskiej i Paulina Konstancja Mularczyk, panna z par. tutejszej
4. Grzegorz Roguski, kawaler z par. tutejszej i Elżbieta Anna Piotrowska, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama