PDFDrukujEmail

Ogłoszenia Parafialne na Dwudziestą Ósmą Niedzielę Zwykłą 14 października 2018 r.

dzienpapieski6Dziś odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 odprawimy Mszę Św. w intencjach podanych nam na kartkach a po Mszy będziemy odmawiać różaniec i wyruszymy z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na procesję prosimy przynieść świece.

Przez cały październik zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele (oprócz dzisiejszej) o 17.30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci będziemy odprawiać w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o 16.30.

Zapraszamy we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00, w środę na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej po wieczornej Mszy Św.

Z racji Dnia Papieskiego dziś po Mszach Św. zbierane są ofiary na wsparcie kształcenia podopiecznych fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W najbliższą sobotę podczas Mszy Św. o godz. 11.30 bp Rafał Markowski udzieli trzem alumnom naszego seminarium sakramentu święceń w stopniu diakonatu.

Scena Ołtarzew zaprasza w sobotę o godz. 19.15 na film „Apartament" a w niedzielę o 15.00 na film o św. Janie Pawle II zatytułowany „Karol, który został świętym".

W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert z okazji 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II zatytułowany „Narodowa dla narodu". Wystąpi Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego. W programie min. utwory Mozarta, Händla, Wacława z Szamotuł. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w kościele.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w najbliższy piątek, 19 października o g. 19.30 na Mszę Św. w kaplicy domu rekolekcyjnego (wejście przez zieloną bramę od ul. Kierbedzia). Osoby z klas 3 gimnazjum i 1 szkoły średniej, które jeszcze się nie zapisały, a chciałyby przygotowywać się do bierzmowania w naszej parafii proszone są o pobranie w furcie seminarium druków na zapisy i przyniesienie ich wypełnionych na piątkowe spotkanie.

Na spotkanie „Dzieci Maryi" zapraszamy w sobotę, 20 października na godz. 9.00 do domu parafialnego.

Na Szkołę Słowa Bożego zapraszamy w przyszłą niedzielę, 21 października o godz. 15.00 do domu parafialnego.

Zbliża się listopad – czas kiedy pamięcią modlitewną bardziej ogarniamy zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Jak co roku przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Na tych kartkach należy wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i w kopercie przekazać podczas zbierania tacy lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych naszym modlitwom pallotyni w Polsce przez cały listopad odprawiają codziennie 24 Msze Św. Jedna z nich będzie sprawowana codziennie w naszym kościele o godz. 18.30. W tej intencji będziemy też odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu schodów przed kościołem i placu przy domu parafialnym.


Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Kamil Karol Strzelczyk, kawaler z par. św. Michała Archanioła w Piastowie i Sylwia Kamila Przybysz, panna z par. tutejszej
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie związku między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy,


Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Królowej Apostołów w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze

wirtualny spacerwirtualny spacer po kościele
Wykonanie BETAKOM
ankarada araç kiralama rent a car ankara ankara araç kiralama